Zabójcza końcówka Zjednoczonych

Niemożliwego dokonali piłkarze Zjednoczonych Stryków w meczu 4. kolejki IV ligi łódzkiej. Podopieczni Tomasza Szcześniaka przegrywali do 78. minuty z beniaminkiem rozgrywek Piastem Błaszki 0:3, ale w końcówce odwrócili losy meczu i wygrali 4:3 (0:2).

Skazany na pożarcie beniaminek nieoczekiwanie po kwadransie gry objął prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Krystian Gil. Dziesięć minut później Piast podwyższył prowadzenie. Marcina Pająka z jedenastu metrów pokonał Damian Rymarski. Gospodarze nie potrafili przeprowadzić żadnej składnej akcji. Przed przerwą dobre sytuacje na kontaktowego gola zmarnowali Łukasz Nagański i Jakub Ryplewicz.

Po zmianie stron przyjezdni starali się kontrolować przebieg pojedynku i nastawili na grę z kontry. W 72. minucie na 3:0 podwyższył Krzysztof Stępiński. Piłkarze z Błaszek od tego momentu zwolnili tempo gry i długo rozgrywali swoje akcje. Nic nie zapowiadało piłkarskiego przełomu aż do 78. minuty. Wtedy do siatki rywali trafił Robert Kowalczyk. Chwilę później kontaktowego gola strzelił Sebastian Balcerek. Gospodarze uwierzyli w siebie i poszli za ciosem. W 85. minucie ponownie Alberta Kamańczyka pokonał Kowalczyk. To wyraźnie podcięło skrzydła rywalom. Balcerkowi w drugiej minucie doliczonego czasu gry udało się strzelić zwycięskiego gola. Chwilę później za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić Bartłomiej Stanisławski. Nie wpłynęło to jednak na końcowy rezultat.

Zjednoczeni Stryków – Piast Błaszki 4:3 (0:2)
Robert Kowalczyk 78, 85, Sebastian Balcerek 82, 90+2 – Krystian Gil 15, Damian Rymarski 25-karny, Krzysztof Stępiński 72

Zjednoczeni: Pająk – Sender, Mazurkiewicz, Buchowicz, Majewski (46′ Kluge) – Podedworny (80′ Ł. Neuman), Lenart, Ryplewicz (75′ Stanisławski żż cz 90+4′), Balcerek – Nagański (72′ Bajgiel), Kowalczyk.

Piast: Kamańczyk – Wieczorek, Wierucki, Płuciennik, Wiktorowski – Wróbel (90′ Kępski), Rymarski ż, Sroczyński (65′ Ibusz), Helt (75′ Sobiś) – Stepiński (80′ Kaczmarek) , Gil.