Jóźwiak ograł swój były zespół

Pelikan Łowicz lepszy od Warty Sieradz. W meczu 4. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej łowiczanie pokonali na własnym boisku zespół Tomasza Kmiecika 2:0 (0:0). Zwycięstwo to szczególnie smakuje byłemu trenerowi Warty Bogdanowi Jóźwiakowi oraz Marcinowi Nowakowi. Obaj jeszcze niedawno reprezentowali barwy klubu z Sieradza.

W futbolu sentymentów jednak nie ma. Bogdan Jóźwiak pracuje teraz w Łowiczu podobnie jak Marcin Nowak. O wygranej Pelikana zdecydowała druga połowa. W pierwszej kibice zgromadzeni na stadionie w Łowiczu emocji mieli jak na lekarstwo. Prowadzenie dał Pelikanowi Michał Adamczyk w 61. minucie, a wynik spotkania ustalił Bartosz Narożnik, który pokonał Kamila Adamka na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry. Warta doznała drugiej porażki na wyjeździe. U siebie jak na razie zespół z Sieradza notuje stuprocentową skuteczność. Pelikan odniósł pierwszą wygraną w rozgrywkach i z czterema punktami zajmuje jedenaste miejsce w tabeli.

Pelikan Łowicz – Warta Sieradz 2:0 (0:0)
Bramki: Michał Adamczyk 61, Bartosz Narożnik 74

Pelikan: Perzyna – Bojaruniec, Marcin Nowak, Wawrzyński, Żółtowski – Wyszogrodzki (87′ Kiwała), Kowalczyk, Pomianowski (77′ Dombrowski), Michał Adamczyk – Damian Nowak (73′ Kosiorek), Narożnik.
Trener: Bogdan Jóźwiak

Warta: Adamek – Pietras, Łochowski, Pankowski, Sosnowski – Bogdan, Stasiak ż, Mitek, Bartłoszewski ż, Woźniak (65′ Piotr Kobierski) – Marcin Kobierski.
Trener: Tomasz Kmiecik