Start Brzeziny sprowadzony na ziemię

KKS Koluszki wygrał ze Startem Brzeziny 2:0 (2:0) w międzygminnych derbach jakie rozegrano w ramach 2. kolejki łódzkiej klasy okręgowej. Gospodarze już w 3. minucie objęli prowadzenie w meczu ze spadkowiczem z IV ligi po trafieniu Jakuba Perka.

Po wysokiej wygranej z PTC Pabianice goście byli pewni odniesienia łatwego zwycięstwa. Nadzieje brzezinian szybko rozwiał jednak Jakub Perek, który w 3. minucie otrzymał piłkę na wolne pole i prostym podbiciem pokonał Mariusza Jatczaka. Szybko stracona bramka sparaliżowała przyjezdnych. Piłkarze Startu popełniali proste błędy i nie potrafili przeprowadzić żadnej składnej akcji. Zupełnie inaczej wyglądało to w szeregach koluszkowian, którzy co chwila dostawali się pod pole karne rywali. W 28. minucie fatalnie w polu karnym interweniował Jarosław Janowski, a silnym uderzeniem popisał się Krystian Nasalski i podwyższył tym samym na 2:0. Goście mogli odpowiedzieć w 40. minucie, ale będący w idealnej sytuacji Piotr Grzywacz trafił w nogi wychodzącego do niego bramkarza.

Ostre słowa trenera gości wypowiedziane w szatni wyraźnie podziałały. Start wraz ze wznowieniem gry zdecydowanie ruszył do odrabiania strat. W 57. minucie po szybkiej akcji lewą stroną boiska Patryk Przybylski wbiegł w pole karne i oddał silny płaski strzał, który odbił się od słupka. Czarno-czerwoni częściej utrzymywali się przy piłce i cały czas starali się przeprowadzać akcje ofensywne, ale znakomicie funkcjonowała defensywa gospodarzy. Piłkarze KKS nastawili się na grę z kontry i wszystkie piłki adresowane były do Perka. Napastnik Koluszek w 68. minucie mając przed sobą tylko golkipera trafił w poprzeczkę. Od tego momentu więcej ciekawych akcji już nie było. Start próbował atakować, ale wszystkie akcje kończyły się dalekimi wybiciami obrońców. W końcówce spotkanie się zaostrzyło i doszło do przepychanek. Sędzia był zmuszony dwukrotnie przerwać zawody. Mimo wszystko spotkanie udało się dograć do końca i gospodarze zasłużenie sięgnęli po trzy punkty.

KKS Koluszki – Start Brzeziny 2:0 (2:0)
Jakub Perek 3, Krystian Nasalski 28

Koluszki: Adamczyk – Dymowicz, H. Marczyk, K. Bryszewski ż, M. Bryszewski, Kaźmierczak ż – Duczek ż, Gajek (72′ Gicel ż), A. Marczyk ż, Nasalski (65’ Łapin)– Perek ż.

Start: Jatczak – Poździej, Janowski ż, Grzywacz, Orłowski (46’ Walczak) – Surowiec, Lewandowski (64’ Szubert), Kaźmierczak, Pabiniak (14’ Lech), Przybylski – Polcyn (60’ Swaczyna).