Końcówka dała trzy punkty Pilicy

Pilica Przedbórz wygrała z Włókniarzem Moszczenica 2:0 (0:0) w spotkaniu 4. kolejki IV ligi łódzkiej. Gospodarze zwycięstwo zapewnili sobie w końcówce kiedy na listę strzelców wpisali się: Janusz Stolarski i Dawid Janowski. Wcześniej na placu gry niewiele się działo, a spotkanie toczyło się w środkowej strefie boiska.

W pierwszej połowie kibice oglądali głównie walkę w środku pola. Sytuacji podbramkowych zwyczajnie w świecie nie było. Gra była wyrównana i żadna ze stron nie potrafiła przeprowadzić skutecznej akcji.

Zupełnie inaczej wyglądał przebieg meczu po przerwie. Pierwsi groźną sytuację stworzyli goście. W 68. minucie będący przed polem karnym Bartosz Jachymski minął obrońcę i uderzył piłkę minimalnie obok słupka. Pilica zaczęła grać pewnie w defensywie i z biegiem czasu zaczęła tworzyć coraz groźniejsze sytuacje. W 81. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego przez Damiana Głowackiego tor lotu piłki głową zmienił Janusz Stolarski i pokonał Piotra Ćwikłę. Chwilę później indywidualnej akcji Bartłomiej Madej zagrał na piąty metr do Dawida Janowskiego, a ten bez problemu podwyższył na 2:0. Pilica dzięki dobrej końcówce zdołała odnieść zwycięstwo i dzięki tej wygranej wskoczyła na piąte miejsce w ligowej tabeli.

Cieszymy się, że w końcu zagraliśmy na zero z tyłu bo w każdym meczu robiliśmy prezenty rywalom i traciliśmy gole – powiedział Rafał Rabenda, trener Pilicy Przedbórz.

Pilica Przedbórz – Włókniarz Moszczenica 2:0 (0:0)
Janusz Stolarski 81, Dawid Janowski 85

Pilica: Nowakowski – Dobrzański, Bartkowiak, Stolarski ż (88′ Brodzik), Lizińczyk ż – Głowacki, Jończyk, Pietrykowski (65′ Janowski), Kucharski (85′ Mordak) – Karasiński (58′ Kujawski), Madej.

Włókniarz: Ćwikła – Wybodeł (46′ Świątek), Godala, Stańczyk ż, Kaźmierczak – Nowak, Janiec, Domański, Jachymski ż – Toma ż (55′ Brylikowski), Olejnik.