Jeden punkt z rezerwami mistrza Polski

Łódzki Klub Sportowy zremisował z rezerwami Legii Warszawa 2:2 (0:1) w meczu 4. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej. Podopieczni Wojciecha Robaszka (na zdjęciu) dwukrotnie doprowadzali do wyrównania, a w końcówce mogli strzelić zwycięskiego gola. Swoich okazji nie wykorzystali jednak Marcin Zimoń i Artur Golański.

Goście objęli prowadzenie już w 4. minucie. Bezpośrednim uderzeniem z rzutu rożnego popisał się Jan Grzesik. Łodzianie starali szybko wyrównać, ale nie byli w stanie pokonać Artura Halucha. Spotkanie było bardzo żywiołowe, a akcje co chwila przenosiły się pod pole karne obu zespolów. W 22. minucie po błędzie Szymona Salskiego goście wyszli z dwójkową kontrą, ale po wejściu w pole karne się pogubili i defensorzy ŁKS zdołali wybić piłkę. Dwanaście minut później przed znakomitą szansą stanął Kamil Cupriak. Napastnik ŁKS otrzymał podanie od Łukasza Staronia lecz nie trafił do pustej bramki. Tuż przed przerwą szczęścia próbował niezwykle aktywny w ofensywie Marcin Zimoń, ale uderzył piłkę nad poprzeczką.

Tuż po zmianie stron szansę na wyrównanie miał Robert Sierant, ale uderzył tuż nad poprzeczką. Ataki łodzian przyniosły efekt w 60. minucie. Po ładnej wymianie podań z Michałem Zaleśnym z ponad dwudziestu metrów piłkę w siatce umieścił Łukasz Staroń. Warszawianie odpowiedzieli w 72. minucie. Po strzale Łukasza Turzynieckiego piłka odbiła się od poprzeczki i spadła pod nogi Grzegorza Tomasiewicza. Ten nie dał żadnych szans na obronę Gąsińskiemu. Przyjezdni z prowadzenia nie cieszyli się zbyt długo. W 79. minucie do wyrównania doprowadził Sierant. W końcówce przewaga należała do gospodarzy. Rezerwy Legii nastawiły się na obronę wyniku. W 89. minucie po zamieszaniu w polu karnym gości strzał Zimonia został zablokowany, a w doliczonym czasie gry Artur Golański nie trafił z rzutu wolnego w bramkę.

ŁKS Łódź – Legia II Warszawa 2:2 (0:1)
Bramki: Łukasz Staroń 60, Robert Sierant 79 – Jan Grzesik 4, Grzegorz Tomasiewicz 72

ŁKS: Gąsiński – Salski, Filipiak, Zimoń, Mysona ż, Golański – Sierant, Karbowniak (46′ Sarafiński), Różycki, Staroń – Cupriak ż (54′ Zaleśny).

Źródło relacji: ekstraklasa.net