Orzeł Nieborów wykorzystał szansę

Orzeł Nieborów wygrał z Wartą Działoszyn 1:0 (0:0) w spotkaniu zamykającym 4. kolejkę IV ligi łódzkiej. Gospodarze trzy punkty zawdzięczają Albertowi Lepieszce, który dziesięć minut po wejściu na plac gry zdobył zwycięskiego gola.

Spotkanie rozgrywane było pod dyktando gości. Warta posiadała zdecydowaną przewagę, ale nie potrafiła przełożyć tego na zdobycz bramkową. W 20. minucie piłka po uderzeniu głową przez Dariusza Walęciaka odbiła się od poprzeczki. Chwilę później z dwunastu metrów w poprzeczkę trafił również Paweł Bartoszek. Przed przerwą w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Karol Dudek, ale uderzył obok słupka. Goście w pierwszej odsłonie oddali dwa strzały zza pola karnego. Michała Różyckiego nie byli w stanie jednak pokonać Łukasz Wierzbicki i Radosław Domińczak.

Po przerwie obraz gry praktycznie się nie zmienił. Przewagę i lepsze okazje mieli przyjezdni, a gospodarze nastawili się głównie na kontry. W 75. minucie po jednej z nich będący od dziesięciu minut na murawie Albert Lepieszka dołożył nogę w polu karnym po znakomitym dograniu półgórnej piłki przez Bartłomieja Tkacza. Lepieszka miał później jeszcze szansę na drugiego gola, ale nie wykorzystał sytuacji sam na sam z golkiperem. Najlepszą okazję dla działoszynian miał Witold Grzywiński, ale piłka po jego uderzeniu głową minimalnie minęła słupek bramki.

Z przebiegu gry nie zasłużyliśmy na porażkę. Rywale w drugiej połowie wyraźnie nastawili się na kontry i tak straciliśmy gola. Stworzyliśmy sobie wiele sytuacji podbramkowych, ale ich nie wykorzystaliśmy. Jest to dosyć niepokojące bo sobie je tworzymy, ale nie potrafimy przełożyć tego na bramki. W jednym meczu strzelamy cztery gole, a później tylko jednego albo wcale. Bezwzględnie musimy popracować nad skutecznością – powiedział Grzegorz Bodnar, trener Warty Działoszyn.

Orzeł Nieborów – Warta Działoszyn 1:0 (0:0)