Widzew przełamał wyjazdową klątwę

Od października 2012 roku kibice Widzewa czekali na wyjazdową wygraną w lidze. Czekali aż do dzisiaj. Podopieczni Włodzimierza Tylaka wygrali na wyjeździe z Arką Gdynia 2:1 (1:1) w spotkaniu rozpoczynającym 5. kolejkę I ligi. Zwycięskiego gola w doliczonym czasie gry strzelił Adam Duda. Napastnik Widzewa na początku zmarnował dogodną sytuację, ale zrehabilitował się w najlepszy możliwy sposób.

Łodzianie już w pierwszych minutach mogli wyjść na prowadzenie. Po błędzie w defensywie gospodarzy sam na sam z Łukaszem Skowronem wyszedł Adam Duda. Niestety napastnik oddał fatalne uderzenie obok słupka. Można powiedzieć, że była to jedyna groźna sytuacja w pierwszych dwóch kwadransach. W 30. minucie na strzał z narożnika pola karnego zdecydował się Michał Nalepa i pokonał Dino Hamzicia. Sześć minut później dobrą okazję na wyrównanie zmarnował Cristian Tomas del Toro. Jego uderzenie głową obronił Skowron, a przy dobitce obrońca fatalnie przestrzelił. W 41. minucie po przejęciu piłki w środku pola Mariusz Rybicki znalazł znakomicie wychodzącego Piotra Mrozińskiego, który pewnie doprowadził do wyrównania.

Po przerwie gospodarze zepchnęli łodzian do defensywy. Strzał Roberta Sulewskiego obronił Hamzić, a chwilę później tuż nad poprzeczką uderzył Nalepa. Arka przeważała i co chwila stwarzała zagrożenie jednak nie potrafiła strzelić zwycięskiego gola. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w końcówce. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry po zamieszaniu w polu karnym Bartłomiej Kasprzak podał do niepilnowanego Dudy, a napastnik Widzewa posłał piłkę do siatki.

Arka Gdynia – Widzew Łódź 1:2 (1:1)
Michał Nalepa 30 – Piotr Mroziński 41, Adam Duda 90+3

Widzew: Dino Hamzić – Marcin Kozłowski, Krystian Nowak, Wołodymyr Pidwirnyj, Cristian Tomas del Toro ż – Bartłomiej Kasprzak ż, Rafał Augustyniak ż, Piotr Mroziński (81′ Patryk Stępiński), Konrad Wrzesiński (89′ Jakub Czapliński ż), Mariusz Rybicki (76′ David Kwiek) – Adam Duda.

Sędziował: Piotr Lasyk (Bytom)