Nieskuteczny Rosanów przegrał z Nerem

Ner Poddębice wygrał z LKS Rosanów 2:0 (2:0) w meczu otwierającym 5. kolejkę spotkań IV ligi łódzkiej. Zwycięstwo gospodarzom nie przyszło jednak łatwo. Goście stworzyli sobie kilka dobrych sytuacji, w których zawiodło wykończenie. Piłkarze z Poddębic dzięki tej wygranej wskoczyli na trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Goście od samego początku starali się zneutralizować grę skrzydłami przez gospodarzy. Przez dwa kwadranse ta sztuka przyjezdnym wychodziła. Ner skutecznie zaatakował dopiero w 27. minucie. Po indywidualnej akcji piłkę w siatce umieścił Olaf Okoński. Osiem minut później na 2:0 podwyższył Krzysztof Woźniak, który wolejem wykończył świetne dośrodkowanie Mariusza Rachubińskiego. Piłkarze z Rosanowa w pierwszej odsłonie mieli kilka sytuacji na strzelenie bramki. Najlepszej nie wykorzystał Rafał Bartoszewski, który trafił w słupek. Oprócz niego sytuację sam na sam z Maciejem Marciniakiem przegrał Artur Głowiński.

Drugą połową od mocnego uderzenia mogli rozpocząć goście. Okazję zmarnował jednak dobrze ustawiony w polu karnym Kamil Wiktorski, któremu odskoczyła piłka. W 66. minucie czerwoną kartką za uderzenie rywala ukarany został Marek Wiosna. Od tego momentu przyjezdni nastawili się na grę z kontry. Dobre sytuacje zmarnowali Bartoszewski i Wiktorski, którego uderzenie obronił Marciniak. Gospodarze również mogli podwyższyć prowadzenie. Najpierw dobrze ustawiony w polu karnym Okoński fatalnie przestrzelił, następnie piłkę wzdłuż bramki posłał Witold Ziober, a w końcówce po strzale Radosława Jurkowskiego obrońcy wybili futbolówkę z linii bramkowej.

Ner Poddębice -LKS Rosanów 2:0 (2:0)
Olaf Okoński 27, Krzysztof Woźniak 35

Ner: Marciniak – Pałczyński, Czekalski, owczarek, Woźniak – Szmytka (46′ Jurkowski), Pabjańczyk, Ziober (89′ Stajewski), Rachubiński (80′ Świątkiewicz) – Jarczewski, Okoński.

Rosanów: Bartosiński – M. Lewandowski ż, Słyścio, Czerepiński (46′ Gajewski), Bartoszewski – P. Lewandowski, Sobczak ż, Gałecki ż (85′ Hućko), Głowiński (46′ Wiosna cz 66′) – Wiktorski (79′ Lipski), Goczał.