Mecz na szczycie dla Stali Głowno

Stal Głowno nowym liderem łódzkiej klasy okręgowej. W najciekawszym spotkaniu 4. kolejki gospodarze pokonali na własnym boisku Włókniarza Pabianice 1:0 (0:0). Jedynego gola w meczu strzelił Eryk Lebioda w 57. minucie. Trzeba dodać, że pabianiczanie przyjechali do Głowna w zaledwie 13-osobowym składzie.

Mecz rozgrywany był o nietypowej jak na seniorskie rozgrywki porze (sobota – 12:00). Termin tego meczu został ustalony ze względu na prośbę gospodarzy. Z tego też powodu Włókniarz przyjechał do Głowna osłabiony brakiem między innymi: Grzegorza Gorącego i Roberta Piotrowskiego. Na domiar złego szybko dwie żółte karki zobaczył Marcin Olejnik i pabianiczanie zmuszeni byli grać w dziesiątkę. Jedynego gola zdobył w 57. minucie najskuteczniejszy strzelec okręgówki Eryk Lebioda. Dla 19-letniego napastnika to już ósme trafienie w tych rozgrywkach. Pod koniec meczu siły na boisku się wyrównały. Za dwie żółte kartki boisko opuścił w 82. minucie Eryk Ignatowski. Wynik spotkania jednak już się nie zmienił i Włókniarz doznał pierwszej porażki w tym sezonie.

Stal Głowno – Włókniarz Pabianice 1:0 (0:0)
Bramka: Eryk Lebioda 57

Stal: Smurzyński – Suchenek (73′ Miziołek), Tomczyk, Ignatowski ż, cz, Maciak – Nowak (88′ Tomczyk) – Ignatowski, Gibała, Florczak, Kret (86′ Waśkiewicz) – Lebioda.

Włókniarz: Rzeźniczak – Rutkowski, Grzejdziak, Olejnik ż, cz – Klimek, Rudzki, Urbaniak, Olszewski, Stępiński (67′ Wożniak) – Sumera, Madaj.

Źródło: stalglowno.futbolowo.pl; epainfo.pl