Zabójcze dziesięć minut Mechanika

Mechanik Radomsko wygrał z Orłem Nieborów 3:1 (3:1) w meczu 5. kolejki IV ligi łódzkiej. Gospodarze przegrywali po kwadransie gry 0:1, ale jeszcze w pierwszej odsłonie w przeciągu dziesięciu minut strzelili trzy gole i pewnie sięgnęli po trzy punkty.

Piłkarze z Nieborowa wyszli na prowadzenie w 16. minucie. Na listę strzelców wpisał się Radosław Kuciński. Mechanik próbował szybko wyrównać. W 26. minucie Marcin Antczak zauważył źle ustawionego Mariusza Jędrzejewskiego i zdecydował się na strzał z około czterdziestu metrów. Piłka przelobowała bramkarza i wpadła do siatki. W 34. minucie Bartłomiej Tkacz faulował w polu karnym Przemysława Olejnika i sędzia wskazał na jedenasty metr. Sprawiedliwość wymierzył Tomasz Walioszczyk. Minutę później trzeciego gola dla radomszczan strzelił Przemysław Kornacki.

Po przerwie gospodarze kontrolowali przebieg gry i starali się grać atakiem pozycyjnym. Mechanik miał okazje do podwyższenia rezultatu. Sytuacji sam na sam z Jędrzejewskim nie wykorzystał Jakub Tazbir, a końcówce Marcin Antczak trafił w słupek. Goście również mieli swoje szanse. Najlepszą okazję zmarnował Tkacz, który podobnie jak Antczak uderzył piłką w słupek. Wynik nie uległ zmianie i radomszczanie sięgnęli po kolejny komplet punktów.

Mechanik Radomsko – Orzeł Nieborów 3:1 (3:1)
Marcin Antczak 26, Tomasz Walioszczyk 35-karny, Przemysław Kornacki 36 – Radosław Kuciński 16

Mechanik: Mateusz Antczak ż – Woźniak, Lewacki, Michalski ż, Perliński (18′ Jakub Tazbir) – Królik, Brych, Marcin Antczak, Olejnik (68′ Majewski) – Kornacki (89′ Nowak), Walioszczyk (78′ Marcin Tazbir).

Orzeł: Jędrzejewski – Górski ż, Plichta, Krzeszewski (65′ Grenda), Domińczak – Tkacz, Bogus, Rembowski ż, Wierzbicki – Kuciński, Kosiorek (65′ Gajda).