Derbowa wygrana Zjednoczonych

Zjednoczeni Stryków wygrali z Borutą Zgierz 2:1 (2:0) w derbowym meczu, który został rozegrany w ramach 5. kolejki IV ligi łódzkiej. Wygrana gospodarzy mogła być zdecydowanie bardziej okazała, ale podopieczni Tomasza Szcześniaka w szczególnie drugiej połowie nie wykorzystali wielu dobrych okazji.

Spotkanie od samego początku należało do gospodarzy. Zjednoczeni częściej utrzymywali się przy piłce i przeprowadzali groźne akcje. W 22. minucie prowadzenie Zjednoczonym dał Robert Kowalczyk. Jedenaście minut później napastnik strzelił swojego drugiego gola po tym jak wykorzystał rzut karny po faulu na Nagańskim. Goście w pierwszej odsłonie nie byli w stanie pokonać Kamila Tyburskiego.

Wraz z opuszczeniem boiska po pierwszej odsłonie przez Kowalczyka gospodarze stracili skuteczność. Zjednoczeni co chwila stwarzali zagrożenie pod bramką rywali, ale nie byli w stanie podwyższyć prowadzenia. Strykowianie mieli ku temu pięć znakomitych okazji. Piłka po strzale Łukasza Nagańskiego piłka odbiła się od poprzeczki, a uderzenie Tomasza Lenarta trafiło w słupek. Oprócz nich dwie sytuacje zmarnował Sebastian Balcerek i jedną Jaromir Bergiel. Z dobrej strony pokazał się golkiper przyjezdnych Krystian Ilnicki, który wielokrotnie ratował gości przed stratą bramki. W 77. minucie w wyniku dwóch napomnień żółtą kartką boisko musiał opuścić Lenart. Gościom udało się w 85. minucie zdobyć kontaktowego gola. Piłkę w pole karne na jedenasty metr otrzymał Sebastian Ceglarz i pewnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce. W końcówce szanse na doprowadzenie do remisu miał Karol Zieliński, ale po jego strzale z około 25 metrów fantastyczną paradą popisał się Tyburski.

Zjednoczeni Stryków – Boruta Zgierz 2:1 (2:0)
Robert Kowalczyk 22, 33-karny – Sebastian Ceglarz 85

Zjednoczeni: Tyburski – Sender, Mazurkiewicz, Buchowicz, Kluge – Lenart żż cz 77′, Ryplewicz (70′ Podedworny), Stanisławski, Balcerek – Nagański (83′ Ł. Neuman), Kowalczyk (46′ Bergiel).

Boruta: Ilinicki – Retkowski ż, Kowalski, Paluch, Zieliński (75′ Gil) – Snita, Miśkiewicz (46′ Wiktorowski), Błaszczyk (65′ Olesiński), Cegalrz ż – Baszczyński, Pietrasiak.