Zjednoczeni nie dali szans Stali

Zjednoczeni Gmina Bełchatów pokonali wysoko Stal Niewiadów 4:1 (4:0) w spotkaniu 3. kolejki piotrkowskiej klasy okręgowej. Już w pierwszej połowie podopieczni Edwarda Cecota pozbawili gości złudzeń strzelając cztery bramki. Duży wpływ na wynik miała fatalna postawa defensywy beniaminka.

Stal przyjechała do podbełchatowskiego Emilina z nadzieją na powiększenie dorobku punktowego. Beniaminek klasy okręgowej wygrał dwa dotychczasowe mecze. Wysoko pokonał także zespół Szczerbca Wolbórz w spotkaniu Pucharu Polski. Po pierwszym wyrDSCF5665ównanym kwadransie do głosu doszli gospodarze. Zjednoczeni wykorzystywali każdy błąd defensywy z Niewiadowa, a strzelecki festiwal rozpoczął w 21. minucie Adam Kajdanek. Kolejne bramki zdobywali: Sebastian Cieślak oraz Jarosław Kurzynoga (dwie). Popularny „Kurzy” w 31. minucie popisał się efektownym uderzeniem z woleja, po którym bramkarz gości mógł tylko odprowadzić piłkę wzrokiem. Chwilę później skutecznie wykorzystał jedenastkę podyktowaną za zagranie ręką w polu karnym.

W drugiej połowie gospodarze zwolnili tempo gry. Starali się grać z kontry, a Stal dążyła do zdobycia chociaż jednej, honorowej bramki. Udało się to gościom w 81. minucie kiedy rzut karny na gola zamienił Krzysztof Chrzanowski.

Zjednoczeni Gmina Bełchatów – Stal Niewiadów 4:1 (4:0)
Bramki: Adam Kajdanek 21, Sebastian Cieślak 28, Jarosław Kurzynoga 31, 37-karny – Krzysztof Chrzanowski 81-karny