Zawisza Rzgów nadal z kompletem

W najciekawszym meczu 8. kolejki IV ligi łódzkiej Zawisza Rzgów wygrał na wyjeździe ze Zjednoczonymi Stryków 3:0 (0:0). Goście dali popis skuteczności dopiero po przerwie i pewnie sięgnęli po trzy punkty. Podopieczni Piotra Kupki z kompletem zwycięstw zdecydowanie przewodzą w ligowej tabeli.

Do przerwy większość akcji toczyła się w środku pola. To gospodarze mieli dwie okazje, aby objąć prowadzenie. Jaromir Bergiel z bliskiej odległości uderzył minimalnie obok słupka, a w sytuacji sam na sam strzał Łukasza Nagańskiego obronił Jakub Pasiński. Przyjezdni nie stworzyli sobie stuprocentowych okazji.

Po zmianie stron inicjatywę przejęli goście. W 57. minucie po rzucie wolnym piłkę głową do siatki skierował Marcin Wałęski. Dziesięć minut później za faul taktyczny w polu karnym na Tomaszu Kurstaku czerwoną kartką ukarany został Kamil Mazurkiewicz. Jedenastkę na bramkę zamienił Rafał Kubiak. W dalszej fazie pojedynku Zawisza kontrolował przebieg gry. W 87. minucie końcowy rezultat na 3:0 dla gości ustalił Kubiak.

Zjednoczeni Stryków – Zawisza Rzgów 0:3 (0:0)
Marcin Wałęski 57, Rafał Kubiak 68, 87

Zjednoczeni: Tyburski – Sender (40′ Błaszczyk), Mazurkiewicz cz 72′, Majewski z, Podedworny – Buchowicz, Stanisławski (55′ Ryplewicz ż), Nagański, Drogosz (67′ Balcerek), Kowlaczyk ż, Bergiel (82′ Król).

Zawisza: Pasiński – Tonn (86′ Górski), Polit, Nawrocki, Osiński – Skupiński ż, Kubiak (88′ Marcioch), Bogołębski ż, Kurstak – Wałęski (80′ Mielczarek), Chmielewski (76′ Różalski).