Chwile grozy w Rzeczycy

56. minutę spotkania piotrkowskiej klasy A pomiędzy RKS Rzeczyca i Tęczą Janków (4:1) na długo zapamiętają wszyscy, którzy byli na tym meczu. W niegroźnej sytuacji na boisko osunął się jeden z zawodników gospodarzy. Sędziowie przerwali mecz, a obecni na spotkaniu ratownicy medyczni rozpoczęli akcję reanimacyjną.

Bardzo szybko na miejsce przyjechała karetka. Dbamy o to gdyż nigdy nie wiadomo kiedy może być potrzebna interwencja lekarska – mówi prezes RKS Rzeczyca Artur Królik. Nieprzytomny zawodnik przewieziony został na sygnale do tomaszowskiego szpitala gdzie na szczęście odzyskał świadomość. W szpitalu przejdzie wszystkie badania. – W takich momentach wynik meczu schodzi na dalszy plan. Wszyscy przeżyliśmy chwile grozy. Nic na to wcześniej nie wskazywało, zawodnik nikomu nie zgłosił słabszego samopoczucia. Obecni na spotkaniu przeszkoleni ludzie w zakresie udzielania pierwszej pomocy podali mu tlen, a po kilku minutach naszym zawodnikiem zajęli się lekarze pogotowia – dodaje Królik.