Polonia Piotrków idzie w górę

Pewną wygraną Polonii Piotrków w Błaszkach zakończyła się 8. kolejka spotkań IV ligi łódzkiej. Piotrkowianie wygrali 3:1 (2:0) i awansowali na czwarte miejsce w tabeli. Podopieczni Roberta Grzesiuka od samego początku posiadali wyraźną przewagę i mogli strzelić rywalom zdecydowanie więcej bramek.

Wynik meczu po kwadransie gry otworzył Adrian Malicki. Ten sam piłkarz przed przerwą strzelił drugiego gola. Przewaga przyjezdnych rosła z każdą minutą. Przekładało się to na sytuacje podbramkowe. W drugiej połowie sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystali jednak: Jakub Paprocki, Dariusz Kukułka, Adrian Niemiec i Malicki. Dodatkowo piłka po strzałach Mariusza Zaora i Paprockiego odbijała się od słupka. Napastnik Polonii później trafił jeszcze w poprzeczkę. Dopiął swego w 84. minucie kiedy podwyższył wynik na 3:0. Gospodarze zdobyli honorowego gola w doliczonym czasie gry. Filipa Błażejewskiego pokonał Krystian Sobiś.

Już po zakończonym spotkaniu nerwowo nie wytrzymał Damian Rymarski, który dostał drugą żółtą kartkę i w efekcie także czerwoną. Rymarski opuścił boisko w 75. minucie, ale będąc na ławce rezerwowych skrytykował pracę sędziów.

Piast Błaszki – Polonia Piotrków 1:3 (0:2)
Krystian Sobiś 90 – Adrian Malicki 15, 40, Mariusz Zaor 84

Piast: Kamańczyk – Wierucki ż, Wieczorek, Wiktorowski, Płóciennik – Wróbel (46′ Sobiś), Rymarski żż cz 90+4′ (75′ Michał Kaczmarek), Stępiński, Gil – Sroczyński (46′ Kępski), Helt.

Polonia: Błażejewski – Kukułka ż, Batata, Grzybowski, Jarzembowski – Paprocki (88′ Krzciuk), Gul, Kowalczyk ż, Rzepecki (46′ Niemiec) – Zaor, Malicki (85′ Wrona).