Lechia z Pucharem Prezydenta Bełchatowa

Dwanaście drużyn rocznika 2006 wzięło udział w Turnieju o Puchar Prezydenta Bełchatowa, który rozegrany został na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji Wawrzkowizna. Zmaganiom młodych piłkarzy towarzyszyła wspaniała atmosfera i kulturalny doping rodzin.

Bełchatowski GKS reprezentowały trzy drużyny: GKS I, GKS II i GKS III. Stawkę uzupełniały: Mazovia Tomaszów Mazowiecki, UKS Ajaks Częstochowa I, UKS Ajaks Częstochowa II, UKS Osa Osjaków, Lechia Tomaszów I, Lechia Tomaszów II, GKS Ksawerów, Raków Częstochowa i UKS Orzeł Konopiska.
Turniej został podzielony na trzy fazy: wstępną, zasadniczą i finałową. Tym sposobem każda drużyna zagrała 11 spotkań konfrontując swoje umiejętności z wszystkimi uczestnikami turnieju.
Po zsumowaniu punktów z dwóch pierwszych faz turnieju tabele w poszczególnych grupach wyłoniły półfinalistów. I tak w pierwszym półfinale zagrały przeciw sobie zespoły z Tomaszowa: Lechia Tomaszów II i Lechia Tomaszów I. W drugim półfinale zmierzyły się GKS Bełchatów I i GKS Ksawerów. Lechia II pokonała Lechię I 3:1, a GKS I wygrał z GKS Ksawerów 3:0.
W konsekwencji w finale zespół gospodaMłody Bełchatów 2rzy GKS I spotkał się z zespołem Lechii II. Po zaciętym pojedynku gola na 2:1 w ostatniej minucie spotkania strzelił zespół z Tomaszowa i to właśnie zawodnicy Lechii zostali zwycięzcami turnieju. Gospodarzom na pocieszenie zostało drugie miejsce w turnieju i nagroda dla najlepszego zawodnika, którą otrzymał Aleksander Skrobek.
Puchary i medale dla wszystkich uczestników turnieju wręczał Andrzej Orszulak – II trener PGE GKS Bełchatów.