Wyjazdowe przełamanie Warty Sieradz

Warta Sieradz wygrała z Omegą Kleszczów 2:1 (2:0) w wyjazdowym meczu 10. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej. Sieradzanie po czterech porażkach z rzędu na terenie rywali w końcu sięgnęli po trzy punkty. Obie bramki dla gości w pierwszej połowie strzelił Łukasz Mitek. Po przerwie honorowego gola dla gospodarzy zdobył Mariusz Zawodziński.

Goście szybko ponieważ już w 7. minucie objęli prowadzenie. Po wyrzucie piłki z autu przez Przemysława Sosnowskiego najwyżej w polu karnym wyskoczył Łukasz Mitek i głową umieścił futbolówkę w siatce. Po stracie bramki gospodarze nie byli w stanie przeprowadzić żadnej skutecznej akcji. W 37. minucie na listę strzelców ponownie wpisał się Mitek i Warta prowadziła do przerwy 2:0.

W drugiej odsłonie Omega starała się odrobić straty. Kleszczowianie posiadali optyczną przewagę, ale długo nie potrafili strzelić kontaktowego gola. Dopiero w 72. minucie udało się to Mariuszowi Zawodzińskiemu. Od tego momentu obie drużyny miały szansę na bramki. Bezpośrednio z rzutu rożnego szczęścia próbował Zawodziński, ale piłkę poza plac gry odbił Kamil Adamek. Chwilę później po uderzeniu piętą Dominika Cukiernika piłka o kilka centymetrów minęła słupek. W końcówce gospodarze mogą mówić o wielkim szczęściu. Pawła Wiśniewskiego uratowała poprzeczka.

Omega Kleszczów – Warta Sieradz 1:2 (0:2)
Mariusz Zawodziński 72 – Łukasz Mitek 7, 37

Omega: Wiśniewski – Dryja, Łucki, Słomian, Czaplarski ż – Kowalski, Berg (46′ Cukiernik), Zawodziński, Marciniak, Solecki – Górski (75′ Krymarys).

Warta: Adamek – Sosnowski, Łochowski, Kowalski, Stasiak – Bogdan, P. Kobierski, Pankowski, Mitek, Idzikowski – M. Kobierski ż.