Ner Poddębice zatrzymał Zawiszę

W meczu na szczycie IV ligi łódzkiej Ner Poddębice wygrał z Zawiszą Rzgów 2:1 (1:0). Podopieczni Witolda Obarka tym samym zatrzymali rozpędzonych rzgowian dla których jest to pierwsza porażka w tym sezonie. Zwycięskiego gola zdobył Mariusz Rachubiński.

Obie drużyny stworzyły bardzo dobre widowisko. Spotkanie od pierwszych minut stało na wysokim poziomie, a zawodnicy walczyli o każdą piłkę. W pierwszej fazie meczu dobrych okazji nie wykorzystali przyjezdni. Najpierw piłka po uderzeniu Karola Chmielewskiego odbiła się od słupka, a później po próbie Tomasza Kurstaka futbolówka zatrzymała się na poprzeczce. W 25. minucie po niebezpiecznym faulu boisko w wyniku kontuzji musiał opuścić Olaf Okoński. Pomocnik gospodarzy musiał zostać odwieziony do szpitala, a w jego miejsce na placu gry pojawił się Igor Świątkiewicz. Dziesięć minut później zmiennik zdecydował się na płaski strzał z około dwudziestu metrów, a piłka zaskoczyła bramkarza i wpadła do siatki. Od tego momentu zdecydowaną przewagę mieli rzgowianie, a Ner skutecznie się bronił.  Na posterunku czujny był golkiper Maciej Marciniak lub zagrożenie oddalali obrońcy. Tuż przed przerwą sytuację sam na sam z bramkarzem zmarnował Marcin Wałęski.

Po zmianie stron w dalszym ciągu dominowali podopieczni Piotra Kupki. Defensywę gospodarzy przyjezdnym udało się złamać dopiero w 61. minucie. Po olbrzymim zamieszaniu w polu karnym najsprytniej zachował się Wałęski, który pewnym strzałem pokonał Marciniaka. Zawisza mógł pójść za ciosem, ale marnował kolejne świetne okazje. Sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystali: Michał Osiński i Chmielewski. To zemściło się w 88. minucie po szybkiej kontrze i trzydziestometrowym rajdzie z piłką Krzysztof Woźniak dośrodkował w pole karne, a tam Mariusz Rachubiński głową umieścił piłkę w siatce i zapewnił gospodarzom cenne trzy punkty.

Ner Poddębice – Zawisza Rzgów 2:1 (1:0)
Igor Świątkiewicz 35, Mariusz Rachubiński 88 – Marcin Wałęski 61

Ner: Marciniak – Pałczyński, Dopierała, Owczarek ż – Jurkowski (88′ Szmytka), Woźniak, Czekalski ż, Jarczewski, Ziober – Okoński (25′ Świątkiewicz), Rachubiński (89′ Makowski).

Zawisza: Pasiński – Tonn, Polit ż, Nawrocki, Osiński – Skupiński, Kubiak, Bogołębski, Kurstak – Wałęski (80′ Różalski), Chmielewski (85′ Marcioch).