Kamil Kowalczyk dał trzy punkty

Zawisza Pajęczno wygrał z KS Paradyż 2:1 (0:0) w wyjazdowym meczu 10. kolejki IV ligi łódzkiej. Zwycięstwo gościom zapewnił Kamil Kowalczyk, który wpisał się na listę strzelców w ostatniej minucie doliczonego czasu gry.

Pierwsza odsłona tego pojedynku była wyrównana. Groźnych sytuacji było jak na lekarstwo, ale obie drużyny mogły pokusić się o gola. W 17. minucie po szybkiej akcji piłka po strzale Przemysława Bińkowskiego odbiła się od słupka. Z biegiem czasu optyczną przewagę zdobyli przyjezdni, ale nie potrafili przełożyć tego na zdobycz bramkową.

Zdecydowanie więcej działo się po zmianie stron. W 55. minucie w polu karnym gospodarzy faulowany został Kamil Kowalczyk. Do jedenastki podszedł Dawid Pałyska i zamienił ten stały fragment gry na bramkę. Od tego momentu pajęcznianie razili nieskutecznością. Świetnie w bramce paradyżan spisywał się Kamil Jędrzejewski, który dwukrotnie obronił strzały z rzutu wolnego Kowalczyka i dwukrotnie uderzenia Bartłomieja Piłatowskiego. Niewykorzystane okazje zemściły się w 79. minucie kiedy po uderzeniu z półwoleja tuż przy słupku piłkę w siatce umieścił Bińkowski. W końcówce goście pokazali waleczny charakter. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego Jędrzejewskiego pokonał Kowalczyk i Zawisza wywiózł z Paradyża trzy punkty.

KS Paradyż – Zawisza Pajęczno 1:2 (0:0)
Przemysław Bińkowski 79 – Dawid Pałyska 56-karny, Kamil Kowalczyk 90+3

Paradyż: Jędrzejewski – Majsak (25′ Kos ż), Bańczyk z, Telus, Majewski – Kalinowski (53′ Śliwka ż), Grzybek (46′ Jura), Berc ż, Gambka (68′ Lenart) – Bińkowski, Koćmin.

Zawisza: Wnuk – Pałyska ż, Kałuda ż, Staszczyk, Wojciechowski ż – Jasiński ż, Piekielny, Krężel (20′ Łużak), Piłatowski (80′ Brożyna), Olecki – Kowalczyk.