GKS wygrał w Chorzowie i Basta!

PGE GKS Bełchatów pokonał w Chorzowie Ruch 1:0 (1:0) w spotkaniu 9. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. O wygranej zdecydowała akcja z 7. minuty po której do bramki chorzowian trafił Adrian Basta. Gospodarzom nie udało się już później pokonać świetnie dysponowanego Arkadiusza Malarza.

Basta zdobył zwycięskiego gola wykorzystując świetne podanie Bartosza Ślusarskiego. Znalazł się w sytuacji sam na sam z Krzysztofem Kamińskim i posłał futbolówkę do siatki. W pierwszej połowie nic ciekawego już się nie wydarzyło. Bełchatowianie szanowali piłkę, a Ruch nieśmiało atakował. Bez zarzutu spisywała się jednak defensywa gości na czele z Arkadiuszem Malarzem.

Bardziej emocjonująca była druga część gry. Ruch zyskał optyczną przewagę i zaczął szturmować bramkę Malarza. Doświadczony golkiper PGE GKS po raz kolejny udowodnił jednak, że w tym sezonie jest w wysokiej formie. Nie dał się pokonać ani Filipowi Starzyńskiemu z rzutu wolnego ani kilkanaście minut później Grzegorzowi Kuświkowi. Były gracz PGE GKS miał po raz drugi okazję do wyrównania, ale bramkarz Bełchatowa przeniósł w 71. minucie futbolówkę nad poprzeczką. W piątej minucie doliczonego czasu gry szczęście uśmiechnęło się do bełchatowian. Strzał Kuświka zablokował Paweł Baranowski i zespół Kamila Kieresia po chwili mógł cieszyć się z wyjazdowej wygranej.

Ruch Chorzów – PGE GKS Bełchatów 0:1 (0:1)
Bramka: Adrian Basta 7

PGE GKS: Malarz – Baranowski, Mójta, Basta, Telichowski – Baran, Szymański (68′ Sawala), Komołow, Wroński (75′ Prokić), Michał Mak (90′ Flis) – Ślusarski.
Trener: Kamil Kiereś