Wejście smoka Kamila Walczaka

Start Brzeziny wygrał na wyjeździe z rezerwami Zjednoczonych Stryków 2:0 (0:0) w spotkaniu 8. kolejki łódzkiej klasy okręgowej. Bohaterem brzezinian został Kamil Walczak, który dwie minuty po wejściu na boisko strzelił pierwszą bramkę, a w końcówce zdobył drugiego gola i zapewnił przyjezdnym trzy punkty.

Spotkanie od pierwszych minut nie było porywające. Obie drużyny grały bardzo nerwowo i często popełniały proste błędy. Większość akcji toczyła się w środku pola, a sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. W pierwszej odsłonie można wymienić tylko dwie groźne akcje. Najpierw w 7. minucie strykowianie po zamieszaniu w polu karnym trafili w boczną siatkę, a w odpowiedzi strzał zza pola karnego Mariusza Matusiaka na rzut różny sparował Szymon Jarocki. Brzezinianie posiadali optyczną przewagę, ale nie potrafili przeprowadzić żadnej składnej akcji. Dobrze funkcjonowała defensywa gospodarzy, w której pierwsze skrzypce grał trener pierwszej drużyny Tomasz Szcześniak. Pierwsza odsłona zakończyła się bezbramkowym remisem.

Drugą część pojedynku lepiej mogli rozpocząć strykowianie. W 51. minucie Mariusz Małecki musiał jednak w sytuacji sam na sam uznać wyższość Mariusza Jatczaka. To wyraźnie rozdrażniło przyjezdnych. W 53. minucie piłkę na lewe skrzydło otrzymał Bartłomiej Polcyn. Napastnik zbiegł na skraj pola karnego i oddał silny strzał po ziemi, który minimalnie minął słupek bramki. Chwilę później dobrze ustawiony w szesnastce Robert Szubert uderzył futbolówkę również obok słupka. Zmiany jakie przeprowadził trener gości Damian Gamus okazały się nieocenione. W 65. minucie na strzał z około trzydziestu metrów zdecydował się Krzysztof Orłowski, a silnie lecącą piłkę odbił przed siebie Jarocki. Tam dobrze ustawiony Kamil Walczak ze stoickim spokojem umieścił ją w siatce. Napastnik Startu na listę strzelców wpisał się jeszcze w 88. minucie, kiedy wykończył świetne dogranie Matusiaka. Chwilę później asystujący obrońca został upomniany drugą żółtą kartką i Start kończył ten mecz w dziesiątkę. Nie wpłynęło to na końcowy wynik i brzezinianie wygrali 2:0.

Zjednoczeni II Stryków – Start Brzeziny 0:2 (0:0)
Kamil Walczak 65, 88

Zjednoczeni II: Jarocki – Fortuna (50′ Śmieszek), Szcześniak, Król (61′ Malczewski), Stanisławski (68′ Głowacki) – Ł. Neuman (55′ Skroberanda), Żemigała, Rożniata, Zawadzki – Małecki, Makówczyński.

Start: Jatczak – Orłowski, Borowski, Janowski, Poździej – Szubert (59′ Kaźmierczak), Lech, Matusiak żż cz 89′, Przybylski (84′ Klimczak) – Polcyn (63′ Walczak), Bernat.