Warta Osjaków górą w Warcie

Kilka niespodziewanych rozstrzygnięć przyniosła ósma kolejka sieradzkiej klasy okręgowej. Do największej bez wątpienia doszło w Warcie gdzie miejscowa Jutrzenka przegrała ze znacznie niżej notowaną Wartą Osjaków 2:4 (0:1). Trzy bramki dla gości zdobył Mateusz Łuszczyk.

Jutrzenka do tego spotkania miała na koncie 16 punktów zdobytych w sześciu meczach. Była zdecydowanym faworytem pojedynku z Wartą Osjaków (5 punktów w siedmiu spotkaniach). Goście przyjechali do Warty z byłym reprezentantem Polski Jackiem Berensztajnem, który w 19. minucie bliski był zdobycia bramki z rzutu wolnego. Piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek. W pierwszej połowie kibice obejrzeli tylko jednego gola. Tomasza Kwiatkowskiego pokonał strzałem z dystansu Mateusz Łuszczyk.

Sześć minut po przerwie do wyrównania doprowadził Rafał Różycki. Kolejne minuty należały jednak do przyjezdnych. Dwa gole zdobył Łuszczyk, a jednego Przemysław Kąpielski. Jutrzenka odpowiedziała drugim trafieniem Różyckiego i niespodzianka stała się faktem.

Jutrzenka Warta – Warta Osjaków 2:4 (0:1)
Bramki: Rafał Różycki 51, 86 – Mateusz Łuszczyk 39, 59, 73, Przemysław Kąpielski 66