Zubas dał awans PGE GKS Bełchatów

Rewelacyjna postawa Emilijusa Zubasa pozwoliła drużynie PGE GKS Bełchatów awansować do 1/8 finału Pucharu Polski. Zespół Kamila Kieresia wygrał po golu Michała Maka, ale śmiało można napisać, że gdyby nie świetna gra litewskiego bramkarza to PGE GKS pożegnałby się z Pucharem Polski.

Flota od pierwszych minut narzuciła drużynie Kamila Kieresia swoje warunki gry. Pod bramką Emilijusa Zubasa co chwilę dochodziło do groźnych spięć. W 12. minucie bliski uzyskania prowadzenia był Charles Nwaogu, który przejął fatalnie zagraną piłkę przez Pawła Baranowskiego. Zubas był jednak szybszy i wybił futbolówkę. Bramka dla Floty wisiała w powietrzu. W 29. minucie fatalnie spudłował Marek Opałacz, ale 120 sekund później prowadzenie dał gospodarzom Nwaogu. Wynik 1:0 do przerwy był najniższym wymiarem kary dla bełchatowian.

Trzy minuty po przerwie Flota powinna prowadzić 2:0. Zubas obronił jednak strzał Sebastiana Olszara i dobitkę z najbliższej odległości Nwaogu. To mogła być przełomowa minuta. Bełchatowianie przejęli bowiem od tego momentu inicjatywę i zaczęli zagrażać bramce pierwszoligowca. Do wyrównania doprowadził w 67. minucie Łukasz Wroński. Trzy minuty później golkiper PGE GKS obronił z najwyższym trudem uderzenie Łukasza Sołowieja. Nie dał się również pokonać Opałaczowi na osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Kiedy kibice szykowali się na dodatkowe emocje w dogrywce bramkę zdobyli bełchatowianie. Michał Mak popisał się precyzyjnym strzałem po którym bramkarz Floty nie miał szans na skuteczną interwencję. Bełchatowianie wygrali w Świnoujściu i awansowali tym samym do 1/8 finału Pucharu Polski.

Flota Świnoujście – PGE GKS Bełchatów 1:2 (1:0)
Bramki dla PGE GKS: Łukasz Wroński 67, Michał Mak 90+2

PGE GKS: Zubas – Sawala, Baranowski, Telichowski, Flis – Szymański (58′ Komołow), Rachwał (90+2′ Witasik) – Wroński, Poźniak, Michał Mak – Ślusarski.

1/8 finału Pucharu Polski zostanie rozegrana w dniach 14-30 października. PGE GKS Bełchatów w tej fazie rozgrywek zagra z Piastem Gliwice.