Zwycięskie przełamanie Rosanowa

LKS Rosanów wygrał z Zawiszą Pajęczno 3:2 (2:1) w wyjazdowym meczu 11. kolejki IV ligi łódzkiej. Goście zagrali bardzo dobre zawody i zasłużenie sięgnęli po trzy punkty. Tym samym podopieczni Łukasza Bartczaka (na zdjęciu) przełamali złą serię i po sześciu meczach bez zwycięstwa sięgnęli po komplet punktów.

Piłkarze z Rosanowa od samego początku narzucili rywalom własny styl gry. Grali agresywniej i starali się wyjść wysoko do rywali. Już w 8. minucie goście objęli prowadzenie. Po zamieszaniu w polu karnym obrońcy Zawiszy zbyt krótko wybili piłkę, do której dopadł Michał Sobczak i umieścił ją w lewym rogu bramki. Pajęcznianom udało się wyrównać w 36. minucie. Na listę strzelców wpisał się Michał Konecki. Odpowiedź gości była błyskawiczna. Po szybkiej kontrze akcję sam na sam z bramkarzem wykończył Mariusz Krawczyk i rosanowianie na przerwę schodzili z prowadzeniem 2:1.

Druga połowa była wyrównana, ale lepsze okazje stwarzali sobie przyjezdni. Szansę na swojego drugiego gola miał Sobczak. Piłka po próbie przelobowania bramkarza przeleciała nad porzeczką. W 73. minucie Rafał Bartoszewski w sytuacji sam na sam okazał się lepszy od Dawida Wnuka i podwyższył prowadzenia Rosanowa na 3:1. Zawisza szybko zdobył kontaktowego gola. Rzut karny dwie minuty później pewnie wykorzystał Kamil Kowalczyk. W końcówce goście mogli postawić kropkę nad „i” ale po sytuacji sam na sam z golkiperem Artur Głowiński nie trafił do pustej bramki. Tym samym Zawisza przegrał w trenerskim debiucie pary: Tomasz PopielWiesław Mak.

Zawisza Pajęczno – LKS Rosanów 2:3 (1:2)
Bramki: Michał Konecki 36, Kamil Kowalczyk 75-karny – Michał Sobczak 8, Mariusz Krawczyk 38, Rafał Bartoszewski 73

Zawisza: Wnuk – Staszczyk (65′ Brożyna), Piekielny, Wilkoszewski, Okrzesik – Dymek, Konecki (75′ Juszczyk), Piłatowski (60′ Łużak), Jasiński – Popiel, Kowalczyk.

Rosanów: Bartosiński – Głowiński, Słodkiewicz, Czerepiński ż, Gajewski (46′ M. Lewandowski ż) –  Krawczyk (79′ Michalak), P. Lewandowski, Sobczak, Bartoszewski – Gałecki, Goczał (80′ Wiosna ż).