Kamil Kiereś: Zdecydował początek

Zwycięstwo nad Pogonią Szczecin 1:0 (1:0) zakończyło napięty tydzień bełchatowskiej drużyny. PGE GKS grał trzy mecze i wszystkie trzy wygrał. Kamil Kiereś na pomeczowej konferencji prasowej przyznał, że o przebiegu spotkania i wygranej zdecydował początek i bramka Pawła Komołowa.

Mamy za sobą ciężki tydzień. W krótkim czasie graliśmy trzy spotkania, problemów kadrowych nam nie brakowało, ale nie narzekamy, tylko staramy się je rozwiązywać. Przystępowaliśmy do tego spotkania z myślą zdobycia trzech punktów, ale patrzyliśmy na Pogoń jako na drużynę z potencjałem, zwłaszcza w przednich formacjach i na pewno potwierdzili to w niektórych akcjach na boisku. O przebiegu spotkania zdecydowała w sumie druga minuta, kiedy Mójta dośrodkował, a Komołow strzelił na 1:0. W dalszej części pierwszej połowy gra była wyrównana, Pogoń optycznie więcej posiadała piłkę, ale my umiejętnie ustawialiśmy się w obronie. Po przerwie na pewno graliśmy cofnięci zbyt głęboko i musieliśmy sporo się nabiegać żeby wychwycić rozgrywanie piłki przez przeciwników, ale dowieźliśmy wynik do końca i mamy trzy punkty. Bywają takie mecze, że nie do końca utrzymując się przy piłce można zdobyć trzy punkty i cieszymy się ze zwycięstwa. Nikt nie jest nieśmiertelny i naszym celem nie jest grać w każdym meczu na zero z tyłu, tylko w każdym spotkaniu staramy się grać jak najlepiej w obronie i szukamy swoich sytuacji z przodu. Na pewno sporo mamy do rozwiązania, szczególnie w grze ofensywnej.  Chcielibyśmy kontynuować tą statystyczną passę, ale wiadomo w kolejnych meczach będzie to bardzo trudne – powiedział Kiereś.

Źródło: gksbelchatow.com