Piast bez zdobyczy w Radomsku

Pewne zwycięstwo 3:0 (2:0) odnieśli piłkarze Mechanika Radomsko. Spadkowicz z III ligi łódzko-mazowieckiej pokonał na własnym boisku Piasta Błaszki w ramach 11. kolejki IV ligi łódzkiej. Radomszczanie wygraną zapewnili sobie już po pierwszej odsłonie po golach Przemysława Olejnika. W drugiej połowie do siatki rywali trafił jeszcze Wiktor Majewski.

Spotkanie w pierwszej połowie nie było porywające. Gra toczyła się w środku pola i obie drużyny nie potrafiły stworzyć zagrożenia. W ekipie gospodarzy zadebiutował Szymon Dula. Młody golkiper z drużyny juniorskiej pokazał się ze znakomitej strony i popisał się kilkoma dobrymi interwencjami. Mechanik groźnie zaatakował dopiero w 35. minucie. Po zamieszaniu w polu karnym i uderzeniu Przemysława Olejnika piłka odbiła się od słupka. Napastnik swój celownik nastawił lepiej pięć minut później, kiedy wykończył składną zespołową akcję swojej drużyny. W 42. minucie Olejnik po szybkiej kontrze podwyższył na 2:0.

Gospodarze w 58. minucie podkreślili swoją dominację. Po wrzutce Łukasza Perlińskiego wspaniałą główką popisał się Wiktor Majewski i umieścił piłkę w siatce. Od tego momentu Mechanik kontrolował przebieg pojedynku. Radomszczanie uspokoili swoją grę i próbowali grać atakiem pozycyjnym. Do ostatniego gwizdka wynik nie uległ już zmianie i gospodarze wygrali 3:0.

Mechanik Radomsko – Piast Błaszki 3:0 (2:0)
Przemysław Olejnik 40, 42, Wiktor Majewski 58

Mechanik: Dula – Perliński, Frączyk, Lewacki, Michalski – Jakub Tazbir (46′ Brych), Kornacki (85′ Kułakowski), Marcin Antczak, Olejnik – Walioszczyk, Majewski (65′ Królik ż).

Piast: Siwczak – Wierucki, Wieczorek, Adam Kaczmarek, Wiktorowski – Płuciennik, Wróbel, Ibusz, Helt (86′ Arkadiusz Kaczmarek), Gil – Sobiś (46′ Michał Kaczmarek ż)