Podział punktów w Łowiczu

Pelikan Łowicz zremisował z Bronią Radom 1:1 (0:1) w spotkaniu 11. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej. Po pierwszej połowie prowadzili goście, ale druga część gry należała do łowiczan. Wyrównującego gola strzelił Grzegorz Wawrzyński, a zdobyciu kolejnych przeszkodził świetnie dysponowany Andrij Radczenko.

Broń przystąpiła do tego spotkania podbudowana wysokim zwycięstwem nad Świtem Nowy Dwór Mazowiecki (8:1). W pierwszej połowie gra toczyła się w większości w środku pola, a obie drużyny większą uwagę skupiały na defensywie. W 34. minucie świetnym podaniem popisał się Wajih Bouchniba, który dostrzegł wchodzącego w pole karne Piotra Nowosielskiego. Skuteczny ostatnio zawodnik Broni pokonał Rafała Dawida. Chwilę później Pelikan mógł wyrównać, ale futbolówka po strzale z dystansu odbiła się od poprzeczki.

Kilka minut po zmianie stron Broń powinna prowadzić 2:0. Paweł Ankurowski minimalnie jednak przestrzelił. Od 60. minuty wyraźną przewagę w polu zyskał Pelikan, a Broń skupiła się na uważnej grze w defensywie. Wytrzymała do 71. minuty. Wtedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wyrównał strzałem głową Grzegorz Wawrzyński. Łowiczanie nie mieli zamiaru na tym poprzestawać i dalej atakowali. W 89. minucie mogli rozstrzygnąć to spotkania na swoją korzyść, ale wyborną interwencją popisał się bramkarz Broni Andrij Radczenko. W doliczonym czasie gry było nerwowo, wynik spotkania nie uległ jednak już zmianie i obie drużyny dopisały do swojego dorobku jeden punkt.

Pelikan Łowicz – Broń Radom 1:1 (0:1)
Bramki: Grzegorz Wawrzyński 71 – Piotr Nowosielski 34

Pelikan: Dawid – Wyszogrodzki, Marcin Nowak, Wawrzyński ż, Bojaruniec – Kiwała, Kowalczyk ż, Pomianowski (46′ Narożnik), Bończak, Adamczyk – Damian Nowak.
Trener: Bogdan Jóźwiak