Rezerwy GKS pokonały osłabiony Paradyż

Rezerwy PGE GKS Bełchatów wygrały 3:2 (2:1) z KS Paradyż w spotkaniu 11. kolejki IV ligi łódzkiej. Wzmocnieni zawodnikami pierwszej drużyny Brunatni dopiero w końcówce zapewnili sobie zwycięstwo. Dzięki tej wygranej bełchatowianie awansowali na szóste miejsce w ligowej tabeli.

Do Bełchatowa paradyżanie przyjechali w mocno osłabionym składzie. Z powodu kontuzji na ławce rezerwowych zasiadło tylko dwóch graczy gości. Gospodarze rozpoczęli od mocnego uderzenia. W 17. minucie Kamila Jędrzejewskiego pokonał Daniils Turkovs, a chwilę później na 2:0 podwyższył Marcin Flis. Przyjezdni jeszcze przed przerwą zdołali zdobyć kontaktowego gola. W 36. minucie z rzutu karnego Emilijusa Zubasa pokonał Mariusz Koćmin.

Po przerwie ambitnie walczącym paradyżanom udało się doprowadzić do wyrównania. W 58. minucie piłkę w siatce umieścił Arkadiusz Lenart. Z biegiem czasu przewagę zaczęli osiągać bełchatowianie. W 82. minucie Brunatnym udało się strzelić zwycięskiego gola. Bohaterem gospodarzy okazał się Paweł Zięba.

PGE GKS II Bełchatów – KS Paradyż 3:2 (2:1)
Daniils Turkovs 17, Marcin Flis 19, Paweł Zięba 82 – Mariusz Koćmin 36-karny, Arkadiusz Lenart 58

PGE GKS II: Zubas – Turniak, Stolarczyk, Witasik, Szymorek – Sitarz (63′ Raś, 77′ Grzejda), Poźniak – Bartosiak, Flaszka (58′ Zięba), Flis – Turkovs (82′ Paluszkiewicz).

Paradyż: Jędrzejewski – Jura, Telus, Majewski ż, Kalinowski – Bańczyk, Śliwka, Gambka, Grzybek ż (81′ Mulin) – Lenart, Koćmin ż.

Źródło: gksbelchatow.com