W Świnicach piłkarz uderzył sędziego!

Skandaliczne zajście podczas spotkania łódzkiej klasy A. W Świnicach Warckich piłkarz uderzył sędziego głową. O sprawie poinformował portal EKU24.net. Do zdarzenia doszło w 86. minucie, kilka chwil po tym, gdy padł gol na 3:1 dla kutnowskiej drużyny. Po faulu w pobliżu pola karnego, gospodarze mieli ogromne pretensje do sędziego Marcina Łopoka.

Nie skończyło się jednak tylko na słowach. Najbardziej rozjuszony był Zbigniew Stasiak z LKS Świnice Warckie, który zaatakował arbitra głową w twarz! Uderzenie nie było mocne, jednak sędzia bez wahania pokazał zawodnikowi czerwoną kartkę i odesłał go do szatni.

Sędzia - czerwonaSędzia całe zdarzenie odnotował w pomeczowym protokole, gdzie pojawiła się informacja o uderzeniu przez piłkarza.

W sytuacji, gdy sędzia zostanie zaatakowany przez któregoś z piłkarzy lub czuje zagrożenie ze strony kibiców może przedwcześnie zakończyć zawody. W tym wypadku Marcin Łopok na własną odpowiedzialność podjął decyzję, że mecz zostanie dokończony.

Teraz sprawą zajmie się Łódzki Związek Piłki Nożnej i wszystko wskazuje, że Zbigniewa Stasiaka czeka długa przerwa w grze. Na portalu EKU24.net można również znaleźć film z całego zajścia.

Źródło: EKU24.net (Łukasz Stasiak).