Włókniarz Pabianice goni lidera

Bardzo ważne zwycięstwo odnieśli piłkarze Włókniarza Pabianice. Podopieczni Kazimierza Andrzejewskiego wygrali na wyjeździe ze Startem Brzeziny 3:0 (1:0) w spotkaniu 11. kolejki łódzkiej klasy okręgowej. Dzięki tej wygranej i potknięciu Andrespolii Wiśniowa Góra pabianiczanie zmniejszyli stratę do lidera do zaledwie dwóch punktów.

Spotkanie poprzedziła minuta ciszy poświęcona zmarłemu dzień wcześniej niespełna czternastoletniemu zawodnikowi Włókniarza Konradowi Telmachowi, który zmarł podczas treningu drużyny juniorów. Sam pojedynek od pierwszych minut nie był porywający. Obie drużyny starały się szanować piłkę i długo rozgrywały swoje akcje. Optyczna przewaga należała do Startu jednak brzezinianie popełniali indywidualne błędy w ofensywie. Włókniarz długo nie potrafił jednak przeprowadzić groźnej akcji. Dopiero w 43. minucie długą piłkę w pole karne otrzymał Mateusz Klimek i pewnym strzałem umieścił futbolówkę w dolnym rogu bramki.

Stracony gol do szatni podziałał mobilizująco na gospodarzy. Podopieczni Damiana Gamusa częściej utrzymywali się przy piłce, ale nie potrafili jednak stworzyć sobie klarownych sytuacji. Goście nastawili się na kontry. W 62. minucie na bezpośredni strzał z rzutu wolnego zdecydował się Patryk Olszewski. Silnie lecącą piłkę przed siebie odbił Mariusz Jatczak, ale przy dobitce Piotra Urbaniaka golkiper z Brzezin nie miał już żadnych szans. W dalszej części meczu gra toczyła się w środkowej strefie boiska. W końcówce więcej do powiedzenia mieli piłkarze Włókniarza. Pomiędzy słupkami bramki Startu dwoił się i troił Jatczak, który najpierw w sytuacji sam na sam zatrzymał Olszewskiego, a następnie Grzegorza Gorącego. Chwilę później końcowy rezultat ustalił Patryk Olszewski i trzy punkty pojechały do Pabianic.

Start Brzeziny – Włókniarz Pabianice 0:3 (0:1)
Bramki: Mateusz Klimek 43, Piotr Urbaniak 62, Patryk Olszewski 81

Start: Jatczak – Orłowski, Janowski, Borowski (58′ Swaczyna) – Matusiak, Lech (70′ Lindner ż), Surowiec, Grzywacz, Walczak, Klimczak – Polcyn (63′ Kaźmierczak).

Włókniarz: Rzeźniczak – Piotrowski, Sumera, Rudzki, Urbaniak – Seliwiorstow, Klimek, Stępiński, Kucik – Olejnik, Olszewski.