Dwa gole Stasiaka dały Warcie remis

Warta Sieradz zremisowała ze Startem Otwock 2:2 (0:0) w spotkaniu 13. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej. Wszystkie bramki w tym meczu padły w drugiej połowie. Oba gole dla gospodarzy zdobył Michał Stasiak. Z siedemnastoma punktami na koncie Warta zajmuje dziewiąte miejsce w ligowej tabeli.

W pierwszej części gry kibice zgromadzeni na stadionie w Sieradzu bramek co prawda nie zobaczyli jednak obie drużyny stworzyły sobie kilka dogodnych sytuacji. W Warcie bardzo dobrze spisywał się między słupkami Kamil Adamek, a próby strzałów Michała Bogdana i Piotra Bartłoszewskiego były nieskuteczne.

Osiem minut po wznowieniu gry nieoczekiwanie prowadzenie objął Start. Tomasz Karaś przechwycił piłkę w środku pola, wbiegł w pole karne i pokonał Adamka. Siedem minut później było już 1:1. Z osiemnastu metrów żadnych szans nie dał bramkarzowi Michał Stasiak. Ten sam zawodnik dał Warcie prowadzenie w 65. minucie wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego. Wydawało się, że Warta pójdzie za ciosem i strzeli kolejne gole. Tak się jednak nie stało. W 70. minucie Mateusz Zieliński doprowadził do wyrównania i jak się później okazało ustalił wynik spotkania na 2:2.

Warta Sieradz – Start Otwock 2:2 (0:0)
Bramki dla Warty: Michał Stasiak 60, 65

Warta: Adamek – Swędrowski ż, Łochowski, Sosnowski, Piotr Kobierski – Pankowski, Mitek, Stasiak, Bogdan (86′ Pietras), Bartłoszewski (46′ Idzikowski) – Woźniak (46′ Pluta).
Trener: Tomasz Kmiecik

Źródło relacji: nasze.fm