Pełna rehabilitacja dziewczyn z UKS SMS

Za nami już osiem kolejek rozgrywek w I lidze kobiet (grupa północna). Na kolejkę przed zakończeniem rundy jesiennej liderkami są piłkarki UKS SMS Łódź. Łodzianki zrehabilitowały się przed własną publicznością za ubiegłotygodniową porażkę w Poznaniu z Polonią (2:0) i pokonały Pragę Warszawa 2:1 (2:1).

Wynik spotkania ustalony został w pierwszej połowie. Stołeczna drużyna zdobyła bramkę w 13. minucie, ale na szczęście już po dwóch minutach był remis. Bramkarkę Pragi pokonała Michalina Kowalska. Jeszcze przed przerwą gospodynie wyszły na prowadzenie po trafieniu Kingi Molendy. Druga połowa nie przyniosła zmiany wyniku i łodzianki zanotowały siódmą wygraną w tej rundzie. W ostatniej jesiennej kolejce nasz zespół zagra w Gdańsku z wiceliderem – Sztormem AWFiS Gdańsk. To spotkanie zdecyduje o tytule mistrza półmetka rozgrywek.

Łodzianki od początku rozgrywek nie ukrywają, że ich celem jest awans do Ekstraligi. Przypomnijmy, że partnerem technicznym kobiecego UKS SMS jest firma Tomadex z Aleksandrowa Łódzkiego, właściciel marki Keeza.

UKS SMS Łódź – Praga Warszawa 2:1 (2:1)
Bramki dla UKS SMS: Michalina Kowalska 14, Kinga Molenda 38