Krośniewianka wygrała w dziesiątkę

Ważny krok w ewentualnym powrocie do klasy okręgowej zrobili piłkarze Krośniewianki Krośniewice. Podopieczni Marcina Sztygla odnieśli piąte wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie. Tym razem krośniewiczanie pokonali w meczu 8. kolejki III grupy łódzkiej klasy A Dąbrowiankę Dąbrowice 4:0 (1:0).

Spotkanie fatalnie rozpoczęło się dla drużyny gości. Już w 2. minucie spotkania z boiska wyleciał golkiper Krośniewianki – Marcin Błaszczyk. Zdaniem arbitra bramkarz dotknął piłkę ręką poza polem karnym. Mimo osłabienia lider rozgrywek nie złożył broni. W pierwszej odsłonie krośniewiczanom udało się wyjść na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się grający prezes Patryk Popielarczyk. Przed przerwą przyjezdni mieli jeszcze jedną okazję na gola. W polu karnym Dąbrowianki faulowany był Krystian Osiński i sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Kamil Zagajewski, ale strzał zdołał obronić Marcel Łukaszczyk.

Po zmianie stron Krośniewianka nadal przeważała. Lider rozgrywek nie skupił się na obronie korzystnego wyniku, ale dążył do podwyższenia rezultatu. Ostatecznie do siatki gospodarzy trafili jeszcze Krystian Osiński i dwukrotnie Michał Szymczak.

Dąbrowianka Dąbrowice – Krośniewianka Krośniewice 0:4 (0:1)
Bramki: Patryk Popielarczyk, Krystian Osiński, Michał Szymczak 2

Dąbrowianka: Łukaszczyk – B. Wujkowski, T. Cieśliński, P. Szadkowski, M. Radke, Patryk Winiecki, J. Wujkowski, Sobczak, Adamski (46′ Mujta), Kacprzak (65′ Matusiak), Łezka (70′ Prętkiewicz), B. Wujkowski (46′ Domżał).

Krośniewice: Błaszczyk – G. Zagajewski, B. Hartwich, Dopieralski, Pląskowski – Kalinowski (2′ Grzelak), Osiński, K. Zagajewski, Osiński (85′ Bogdański), Popielarczyk (60′ Borzuchowski), M. Szymczak.

Źródło: Patryk Popielarczyk