Cenne zwycięstwo LKS Rosanów

LKS Rosanów wygrał na wyjeździe z Orłem Nieborów 2:0 (0:0) w meczu 13. kolejki IV ligi łódzkiej. Beniaminek rozgrywek po wyrównanej pierwszej połowie w drugiej zdołał strzelić dwa gole i zdobyć cenny komplet punktów. Dzięki temu podopieczni Łukasza Bartczaka wskoczyli na jedenaste miejsce w ligowej tabeli.

W pierwszej odsłonie zbyt wiele na boisku się nie działo. Pojedynek był wyrównany i żadna ze stron nie potrafiła przejąć inicjatywy. Dwóch dobrych akcji nie wykorzystali gospodarze. W sytuacji sam na sam Dawid Sut i Łukasz Wierzbicki nie potrafili jednak pokonać Bartosza Bartosińskiego. Tempo pojedynku było szybkie, a w decydujących momentach zabrakło precyzji i wykończenia.

Po zmianie stron śmielej zaczęli poczynać sobie przyjezdni. W 60. minucie na strzał z około dwudziestu metrów zdecydował się Jakub Goczał, a silnie lecąca piłka po rękach Mariusza Jędzrejewskiego i odbiciu od słupka wpadła do siatki. W odpowiedzi po dośrodkowaniu w pole karne minimalnie obok słupka futbolówkę posłał Patryk Krzeszewski. Goście od tego momentu starali się kontrolować przebieg gry i przeprowadzali groźne kontry. W 70. minucie strzał z dystansu Michała Sobczaka na rzut rożny sparował Jędrzejewski. Kwadrans później golkiper gospodarzy skapitulował po raz drugi. W sytuacji sam na sam bramkarz Orła dwukrotnie bronił strzały Marka Wiosny, ale przy trzeciej dobitce był już bezradny. Rezultat 2:0 dla Rosanowa utrzymał się już do końca i beniaminek zdobył kolejny komplet punktów.

Orzeł Nieborów – LKS Rosanów 0:2 (0:0)
Bramki: Jakub Goczał 60, Marek Wiosna 85

Orzeł: Jędrzejewski – Krzeszewski, Pomianowski, Domińczak, Mitrowski – Bogus ż, Kuciński ż (46′ Rozkwitalski), Lepieszka, Wierzbicki (75′ Górski) – Rembowski, Sut ż (65′ Gajda).

Rosanów: Bartosiński – Hućko, Słodkiewicz, Słyścio, Gajewski ż (51′ A. Głowiński) – Wiktorowski (78′ Wiosna), Sobczak, P. Lewandowski ż, Krawczyk – Gałecki (89′ M. Głowiński), Goczał (70′ Baryła).