Pechowa porażka Omegi Kleszczów

Omega Kleszczów uległa Pelikanowi Łowicz 1:2 (0:0) w spotkaniu 14. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej. Dla kleszczowian to pierwsza porażka pod wodzą Tomasza Jaworskiego. Gospodarze kończyli mecz w dziewiątkę po tym jak czerwonymi kartkami ukarani zostali Patryk Krymarys i Hubert Górski.

Omega przystępowała do pojedynku ze spadkowiczem z II ligi wschodniej mając siedem zdobytych punktów w trzech ostatnich meczach. Po zmianie na ławce trenerskiej kleszczowska drużyna zaczęła grać inaczej i szybko opuściła strefę spadkową w tabeli. Pierwsza połowa była bezbarwna, a drużyny skupiły się bardziej na grze w defensywie niż na atakowaniu bramki rywala. Najciekawszy był ostatni kwadrans. W 79. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego doświadczony Marcin Nowak nie dał szans Pawłowi Wiśniewskiemu i pokonał go strzałem głową. Grająca w osłabieniu Omega (czerwona kartka dla Patryka Krymarysa) doprowadziła do wyrównania w 85. minucie kiedy to w zamieszaniu podbramkowym futbolówkę do bramki wepchnął Jakub Rozwandowicz. Decydujące słowo należało do Pelikana. Młody Dawid Berg stracił piłkę w środku pola. Ten błąd poskutkował stratą gola, a trzy punkty zapewnił „Ptakom” 18-letni Daniel Bończak. Kilka chwil później puściły nerwy doświadczonemu Hubertowi Górskiemu i Omega nie dość, że przegrała oto skończyła mecz w podwójnym osłabieniu.

Omega Kleszczów – Pelikan Łowicz 1:2 (0:0)
Jakub Rozwandowicz 85 – Marcin Nowak 79, Daniel Bończak 90+2

Omega Kleszczów: Paweł Wiśniewski – Łucki, Krymarys 68′ cz, Paweł Kowalski, Jacak (86′ Dryja) – Grzelak, Marciniak, Solecki, Cukiernik (86′ Górski 90’+4 cz), Berg – Zawodziński (70′ Rozwandowicz).
Trener: Tomasz Jaworski

Pelikan Łowicz: Dawid – Dombrowski (58′ Bończak), Marcin Nowak, Wawrzyński, Żółtowski – Kiwała, Kowalczyk, Mycka, Michał Adamczyk – Pomianowski (72′ Kosiorek), Damian Nowak (78′ Narożnik).
Trener: Bogdan Jóźwiak

Sędziował: Mariusz Kupczak (Drezdenko). Widzów: 100