Zawisza Rzgów zachował fotel lidera

Remisem 1:1 (0:0) zakończył się mecz jesieni w IV lidze łódzkiej pomiędzy Zawiszą Rzgów a Wartą Działoszyn. Gospodarze prowadzili po golu Tomasza Bogołębskiego, a w drugiej odsłonie goście zdołali wyrównać za sprawą Damiana Wiśniewskiego. Dzięki temu podopieczni Piotra Kupki zachowali pierwsze miejsce w ligowej tabeli.

Spotkanie jak na hit rundy jesiennej było ciekawym widowiskiem i stało na wysokim poziomie. Pojedynek był wyrównany, ale więcej do powiedzenia mieli przyjezdni. W 11. minucie strzał z rzutu wolnego Krzysztofa Kukulskiego obronił Jakub Pasiński. W 27. minucie Damian Lisowski w sytuacji sam na sam wypuścił piłkę przed bramkarza i został zahaczony przez golkipera. Sędzia pozwolił grać dalej. Pomocnik Warty doszedł do piłki i praktycznie z linii końcowej uderzył w boczną część słupka. W końcówce ponownie szansę na zmianę wyniku miał Kukulski, ale jego uderzenie na rzut rożny sparował Pasiński. Gospodarze odpowiedzieli najlepiej jak mogli. W 43. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego najsprytniej w polu karnym zachował się Tomasz Bogołębski i głową wbił piłkę do siatki.

Gol zdobyty przed przerwą podziałał na działoszynian jak płachta na byka. W 61. minucie Lisowski przeniósł piłkę na lewą stronę do Damiana Wiśniewskiego, a ten zdecydował się na strzał z około 25 metrów. Piłka wylądowała w bramce i Warta wyrównała na 1:1. Goście nie zamierzali się zadowolić remisem. W 73. minucie Karol Dudek trafił uderzył piłkę głową w słupek. Dziewięć minut później po szybkiej kontrze Wiśniewski posłał piłkę minimalnie obok bramki. W końcówce gościom puściły nerwy. Na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry z boiska w wyniku dwóch napomnień żółtą kartką usunięty został Dudek, a za komentowanie decyzji arbitra na trybuny odesłany został trener Warty Grzegorz Bodnar. Mimo wszystko wynik nie uległ zmianie i obie drużyny zasłużenie podzieliły się punktami.

Zawisza Rzgów – Warta Działoszyn 1:1 (1:0)
Bramki: Tomasz Bogołębski 43 – Damian Wiśniewski 61

Zawisza: Pasiński – Tonn, Polit, Nawrocki, Sulikowski (84′ Marcioch) – Skupiński ż, Kubiak, Bogołębski, Osiński – Wałęski (70′ Płuciennik), Kurstak ż (60′ Chmielewski).

Warta: Cieślak – Bąkowicz, Grzywiński ż, Stępień, Bartoszek ż – Walęciak, Karoń,  Ciecierski (55′ Wiśniewski ż), Lisowski – Kukulski, Dudek żż cz 85′.