Start Brzeziny zaskoczył rezerwy Zawiszy

Start Brzeziny wygrał z rezerwami Zawiszy Rzgów 4:2 (4:0) w spotkaniu kończącym 12. kolejkę łódzkiej klasy okręgowej. Gospodarze w pierwszej odsłonie wykorzystali błędy rywali i strzelili cztery gole. Po zmianie stron przewaga należała do gości, którzy byli w stanie tylko częściowo odrobić straty.

Mecz początkowo miał odbyć się w Rzgowie, ale ze względu na trening kobiecej reprezentacji Polski na tamtejszym boisku zamieniono gospodarza na Brzeziny. Od samego początku lepsze wrażenie sprawiali rzgowianie. Zespól rezerw Zawiszy częściej utrzymywał się przy piłce i przeprowadzał składne akcje. Niespodziewanie to Start wyszedł na prowadzenie. Po kwadransie gry po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zamieszaniu w polu karnym piłkę do siatki posłał Daniel Klimczak. Przyjezdni bardzo szybko mogli odpowiedzieć, ale po uderzeniu z woleja Patryka Różalskiego piłka odbiła się od poprzeczki, a po strzale Damiana Strzałkowskiego golkiper gospodarzy Mariusz Jatczak sparował ją na rzut rożny. W 21. minucie po przejęciu w środku pola długą piłkę na wolne pole otrzymał Bartłomiej Polcyn i w sytuacji sam na sam pokonał Marcina Zielińskiego. Start poszedł za ciosem czego efektem były kolejne gole. Dwukrotnie piłkarze Zawiszy II posyłali futbolówkę do własnej siatki. Najpierw w 29. minucie uczynił to Piotr Czernik, a sześć minut później Damian Pietrzko.

Wysokie prowadzenie wyraźnie rozluźniło gospodarzy. Inicjatywę w drugiej połowie przejęli podopieczni Roberta Świerczyńskiego, którzy co chwila przeprowadzali groźne akcje. W końcu jedną z nich udało się wykończyć i w 58. minucie po ładnej klepce w polu karnym Robert Dróżdż podał do lepiej ustawionego Strzałkowskiego, który bez problemu umieścił pikę w siatce. Dwanaście minut później drugiego gola strzelił Mateusz Pokorski. To trafienie wyraźnie dodało przyjezdnym wiatru w żagle. Goście przyspieszyli tempo gry, ale nie byli w stanie przebić się przez dobrze funkcjonującą obronę Startu. Ostatecznie więcej bramek kibice przy Sportowej nie zobaczyli i brzezinianie wygrali z Zawiszą II Rzgów 4:2.

Start Brzeziny – Zawisza II Rzgów 4:2 (4:0)
Daniel Klimczak 15, Bartłomiej Polcyn 21, Piotr Czernik 29-samobójcza, Damian Pietrzko 35-samobójcza – Damian Strzałkowski 58, Mateusz Pokorski 70

Start: Jatczak – Orłowski, Borowski (42′ Poździej), Matusiak, Szubert – Surowiec ż, Grzywacz, Lindner, Walczak (55′ Bernat) – Klimczak, Polcyn.

Zawisza II: Zieliński – Lukanović, Pietrzko, Czernik, Wróblewski – Jóźwiak ż, Stępniewski, Jędrzejewski, Marcioch – Strzałkowski, Wróblewski.