Andreja Prokić bohaterem Bełchatowa

PGE GKS Bełchatów wygrał z Górnikiem Zabrze 1:0 (0:0) w spotkaniu 13. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Podopieczni Kamila Kieresia dopisali więc do swego dorobku trzy punkty, które pozwolą im utrzymać się w górnej połówce tabeli. Zwycięskiego gola zdobył Andreja Prokić.

Bełchatowianie przystąpili do spotkania z Górnikiem z ogromną wolą rehabilitacji za dwie porażki z rzędu. Od pierwszych minut drużyna Kamila Kieresia zepchnęła zabrzan do defensywy. W 12. minucie bardzo groźny strzał oddał Bartosz Ślusarski. Piłka przeleciała jednak kilkanaście centymetrów od bramki bronionej przez Pavelsa Steinborsa. Niespełna kwadrans później świetnie zachował się Michał Mak, który ograł na skrzydle Macieja Mańkę i dośrodkował w pole karne do nadbiegającego Łukasza Wrońskiego. Młody zawodnik PGE GKS oddał strzał z pięciu metrów, ale Steinbors okazał się lepszy. W 28. minucie piłka wpadła do bramki Arkadiusza Malarza. Sędziowie uznali jednak, że strzał Łukasza Kosznika nie zostanie uznany i odgwizdali pozycję spaloną. Do przerwy 0:0.

Druga połowa znów rozpoczęła się od ataków bełchatowian. W 54. minucie zadźwięczał słupek po strzale Michała Maka,  a chwilę później świetna interwencja Steinborsa pozwoliła zabrzanom zachować czyste konto. W odpowiedzi strzał głową rezerwowego Wojciecha Łuczaka przeleciał nad poprzeczką bramki Malarza. Wszystko zmierzało do bezbramkowego remisu, ale w 89. minucie zmarznięci kibice PGE GKS mieli wielkie powody do radości. Dośrodkowanie Adriana Basty wykorzystał wprowadzony osiem minut wcześniej na plac gry Andreja Prokić i w taki sposób Brunatni wywalczyli bardzo cenne trzy punkty.

PGE GKS Bełchatów – Górnik Zabrze 1:0 (0:0)
Bramka: Andreja Prokić 89

PGE GKS: Malarz – Basta, Baranowski, Telichowski, Mójta – Baran ż, Rachwał (74′ Sawala) – Wroński (81′ Prokić), Poźniak (67′ Wacławczyk), Michał Mak – Ślusarski.