ŁKS wygrał po golu Ślęzaka

Łódzki Klub Sportowy wygrał na wyjeździe z rezerwami Pogoni Siedlce 1:0 (0:0) w meczu 15. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej. Zwycięskiego gola dla podopiecznych Andrzeja Kretka strzelił w 66. minucie Aleksander Ślęzak. Dzięki tej wygranej łodzianie są na trzecim miejscu w ligowej tabeli.

Mecz od pierwszych minut nie był porywający. Obie drużyny co prawda podchodziły pod pole karne rywali, ale nie były w stanie groźnie zaatakować. Dopiero w 40. minucie pierwszą dobrą akcje przeprowadzili przyjezdni. Piłkę otrzymał Arkadiusz Mysona i w dobrej sytuacji uderzył tuż nad poprzeczką.

Drugą odsłonę lepiej mogli rozpocząć gospodarze. Zawodnicy rezerw Pogoni częściej utrzymywali się przy piłce jednak nie byli w stanie zaskoczyć Szymona Gąsińskiego. Ta sztuka udała się jednak przyjezdnym. W 66. minucie piłka po błędzie obrońcy gospodarzy wpadła pod nogi Aleksandra Ślęzaka. Napastnik oddał pewny strzał i umieścił piłkę w siatce. Dziesięć minut później szansę na wyrównanie miał Łukasz Wójcik, który oddał silny strzał pod poprzeczkę. Znakomicie zachował się jednak Gąsiński. W końcówce nic szczególnego się nie działo. Łodzianie wywieźli więc z Siedlec cenne trzy punkty.

Pogoń II Siedlce – ŁKS Łódź 0:1 (0:0)