Mechanik blisko urwania punktów liderowi

Bliscy sprawienia niespodzianki byli piłkarze Mechanika Radomsko. Radomszczanie w meczu dwóch byłych trzecioligowców przegrali z liderem Zawiszą Rzgów 1:2 (0:1) w spotkaniu 15. kolejki IV ligi łódzkiej. Gospodarzom w końcówce udało się wyrównać jednak Zawisza zdołał szybko odpowiedzieć golem Piotra Nawrockiego i sięgnął po trzy punkty.

Pierwsza część spotkania przebiegała pod wyraźne dyktando piłkarzy ze Rzgowa. Zawisza częściej gościł pod polem karnym rywali jednak w kluczowych momentach zabrakło wykończenia. W 18. minucie po wrzutce w pole karne na strzał zdecydował się Adrian Płuciennik i uderzeniem po długim rogu pokonał Szymona Dulę. Jak się później okazało było to jedyne trafienie przed przerwą.

Po zmianie stron Zawisza szybko mógł powiększyć przewagę. Przed szansą stanął Tomasz Bogołębski, ale w sytuacji sam na sam trafił wprost w bramkarza, Od tego momentu spotkanie trochę się wyrównało. Mechanik za wszelką cenę starał się doprowadzić do wyrównania. W 85. minucie znakomitym uderzeniem praktycznie z zerowego kąta popisał się Marek Michalski i strzelił wyrównującego gola. Radość radomszczan nie trwała jednak długo. Podrażnieni goście przeprowadzili szybką akcję, którą główką wykończył Piotr Nawrocki i Zawisza wywiózł z Radomska ważne trzy punkty.

Mechanik Radomsko – Zawisza Rzgów 1:2 (0:1)
Marek Michalski 85 – Adrian Płuciennik 18, Piotr Nawrocki 88

Mechanik: Dula – Perliński (55′ Królik), Frączyk, Lewacki, Michalski – J. Tazbir, Mar. Antczak ż, Kornaki, Olejnik (87′ Kolba) – Majewski (55′ Brych), Walioszczyk.

Zawisza: Pasiński – Tonn ż, Polit, Nawrocki, Osiński – Płuciennik ż (75′ Marcioch), Kubiak, Bogołębski ż, Kurtak ż – Wałęski, Chmielewski (90+2′ Różalski).