Pewna wygrana lidera z Radomia

Warta Sieradz nie sprawiła niespodzianki jaką byłoby odebranie punktów liderowi z Radomia. W meczu 15. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej podopieczni Tomasza Kmiecika przegrali z Radomiakiem 0:3 (0:2). Goście otworzyli wynik spotkania już w 9. minucie.

Radomiak był faworytem tego spotkania i od początku mocno zaatakował bramkę Kamila Adamka. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Już w 9. minucie do siatki trafił Brazylijczyk Leandro Pereira. Radomianie poszli za ciosem i w 28. minucie podwyższyli prowadzenie po trafieniu Szymona Stanisławskiego. Kiedy siedem minut po wznowieniu trzeciego gola strzelił Maciej Świdzikowski stało się jasne, że sieradzanie zejdą z boiska pokonani. Trzeba jednak przyznać, że osłabiona brakiem braci Kobierskich Warta grała w drugiej połowie niezły futbol i momentami miała inicjatywę. Mądrze grająca defensywa Radomiaka nie dała jednak sieradzanom strzelić nawet jednego gola.

Warta Sieradz – Radomiak Radom 0:3 (0:2)
Warta: Adamek – Sosnowski, Pankowski, Kowalski, Swędrowski ż – Bogdan, Mitek, Pietras (46′ Idzikowski), Stasiak, Bartłoszewski ż – Pluta (46′ Woźniak).
Trener: Tomasz Kmiecik