Ner Poddębice wygrał w Pajęcznie

Ner Poddębice odniósł bardzo ważne wyjazdowe zwycięstwo. Liczący się w walce o tytuł mistrza jesieni poddębiczanie wygrali z Zawiszą Pajęczno 3:2 (2:0) w spotkaniu 15. kolejki IV ligi łódzkiej. Tym samym podopieczni Witolda Obarka nadal tracą do lidera zaledwie trzy punkty.

Od dawna trwają już spekulacje, która z drużyn przezimuje na fotelu lidera. Najtrudniejsze zadanie mają właśnie piłkarze z Poddębic. Ner przed tą kolejką tracił do Zawiszy trzy oczka. W przypadku straty punktów z pajęcznianami nie miałby już szans na pierwsze miejsce ponieważ swoje mecze wygrały Zawisza Rzgów i Warta Działoszyn. Pojedynek w Pajęcznie rozpoczął się dla gości zgodnie z planem. Po niecałym kwadransie gry do siatki gospodarzy trafił Olaf Okoński. W 31. minucie na 2:0 podwyższył Mariusz Rachubiński.

Drugą połowę od mocnego uderzenia rozpoczął Zawisza. W 47. minucie Michała Sokołowicza pokonał Jakub Juszczyk. Ner od tego momentu starał się kontrolować przebieg gry i nastawił na kontry. W 56. minucie jedną z nich wykończył Maciej Kowalczyk. Gospodarzy stać było jedynie na kontaktowego gola. Na listę strzelców wpisał się Kamil Kowalczyk. Do końcowego gwizdka wynik nie uległ już zmianie i trzy punkty pojechały do Poddębic.

Zawisza Pajęczno – Ner Poddębice 2:3 (0:2)
Jakub Juszczyk 47, Kamil Kowalczyk 72 – Olaf Okoński 12, Mariusz Rachubiński 31, Maciej Kowalczyk 56

Zawisza: Smolarz – Brożyna, Okrzesik, Pałyska, Kołuda (50′ Wilkoszewski) – Leszczyk, Juszczyk (60′ Piekielny), Piotrowski, Konecki (58′ Wojciechowski) – Piłatowski, Kowalczyk.

Ner: Sokołowicz – Dopierała (80′ Stajewski), Kowalczyk, Ziober – Jurkowski, Wożniak, Czekalski, Rachubiński, Jarczewski (82′ Szmytka) – Okoński, Świątkiewicz.

Źródło: nerpoddebice.futbolowo.pl