Pelikan wraca do wysokiej formy

Pelikan Łowicz pokonał wysoko WKS Wieluń 4:1 (2:0) w meczu 15. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej. Podopiecznym Bogdana Jóźwiaka wygraną ułatwiła czerwona kartka dla bramkarza gości Konrada Przybylskiego, który w 28. minucie musiał opuścić boisko. Dzięki wygranej „Ptaki” awansowały na czwarte miejsce w tabeli.

Zdecydowanym faworytem był spadkowicz z II ligi. Jednak nieoczekiwanie to wielunianie zrobili lepsze pierwsze wrażenie spychając gospodarzy do defensywy. Po kwadransie gry sytuacja na boisku się wyrównała. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Michała Adamczyka golkipera gości pokonał Grzegorz Wawrzyński. Pelikan mógł pójść za ciosem, ale wychodzącego na wolną pozycję Damiana Nowaka przed polem karnym faulował Konrad Przybylski za co został ukarany czerwoną kartką. Szkoleniowiec gości zdecydował się na zdjęcie z murawy Przemysława Szewczyka, a w jego miejsce do bramki wszedł Rafał Kotecki. Gospodarze przed przerwą podwyższyli prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Bartosz Narożnik.

W drugiej połowie zdecydowanie dominowali piłkarze z Łowicza. Pelikan co chwila stwarzał groźne sytuacje, w których zabrakło wykończenia, albo znakomitą obroną popisywał się Kotecki. Ostatecznie rezerwowy bramkarz WKS skapitulował dwukrotnie po trafieniach: Adamczyka i Konrada Kowalczyka. Wielunian stać było tylko na honorowego gola w doliczonym czasie gry. Rafała Dawida pokonał Dawid Przezak.

Pelikan Łowicz – WKS Wieluń 4:1 (2:0)
Grzegorz Wawrzyński 15, Bartosz Narożnik 36, Michał Adamczyk 65, Konrad Kowalczyk 82 – Dawid Przezak 90+3

Pelikan: Dawid – Bojaruniec (80′ Perzyna), Marcin Nowak, Wawrzyński, Żółtowski – Wyszogrodzki, Mycka (65′ Pomianowski), Kowalczyk, Adamczyk – Narożnik (88′ Nasalski), Damian Nowak (70′ Kosiorek).

WKS Wieluń: Przybylski – Rybak, Karasiak, Maczurek, Fornalczyk – Piotr Przezak, Wójcicki (46′ Wira), Adamczyk (56′ Banaś), Zawieja – Szewczyk (29′ Kotecki), Dawid Przezak.