Udana końcówka Warty Sieradz

Warta Sieradz nie dała żadnych szans GKP Targówek Warszawa w ostatnim meczu rundy jesiennej III ligi łódzko-mazowieckiej. Podopieczni Tomasza Kmiecika pewnie wygrali 4:1 (2:1). Trzy bramki dla gospodarzy zdobył Michał Stasiak. W najbliższych dniach działacze zdecydują o przyszłości sieradzkiego klubu.

Już w 7. minucie gospodarze objęli prowadzenie, a bramkarza GKP pokonał Michał Stasiak. W odpowiedzi groźną akcję przeprowadzili goście, a Krzysztofa Chruściela, który zastępował w bramce Warty Kamila Adamka, pokonał Jewgien Romanow. Sieradzanie nie załamali się takim obrotem sprawy i jeszcze przed przerwą odzyskali prowadzenie. Po dośrodkowaniu Michała Bogdana piłkę w siatce umieścił Marcin Kobierski.
Druga połowa przebiegała pod dyktando Warty, która zdobyła jeszcze dwie bramki. Autorem obu był Michał Stasiak. Wynik spotkania ustalił w 72. minucie pewnie egzekwując rzut karny. To nie koniec emocji dla kibiców Warty. W najbliższą środę (19 listopada) odbędzie się bowiem walne zebranie członków, które zdecyduje o przyszłości klubu. Każdy scenariusz jest możliwy. Nawet ten najczarniejszy czyli wycofanie zespołu z III ligi.

Warta Sieradz – GKP Targówek Warszawa 4:1 (2:1)
Bramki dla Warty: Michał Stasiak 7, 57, 72-karny, Marcin Kobierski 35

Warta: Chruściel – Kowalski, Łochowski, Pankowski (89′ Pertkiewicz), Piotr Kobierski – Stasiak, Bogdan, Bartłoszewski, Mitek (85′ Pluta), Woźniak (65′ Pietras) – Marcin Kobierski.