Nie rozmontowali w Radomiu Broni

Nie udało się piłkarzom Omegi Kleszczów sprawić niespodzianki jaką byłoby zdobycie punktów w Radomiu. Podopieczni Tomasza Jaworskiego przegrali w Radomiu z Bronią 0:3 (0:0). Tylko w pierwszej połowie defensorzy Omegi potrafili powstrzymać ofensywnie grający zespół gospodarzy.

W pierwszej połowie kibice obejrzeli dużo ciekawych akcji, a w roli głównej wystąpili bramkarze: Norbert Wnukowski (Broń) i Paweł Wiśniewski (Omega). Obaj zachowali czyste konto i obaj popisali się kilkoma świetnymi interwencjami broniąc między innymi sytuacje sam na sam. Golkiperowi Omegi dopisywało również szczęście gdyż w 44. minucie po strzale Mikołaja Skórnickiego piłka trafiła w słupek.

Kilka chwil po wznowieniu gospodarze objęli upragnione prowadzenie, a Wiśniewskiego pokonał z najbliższej odległości Wajih Bouchniba. Kwadrans później Broń prowadziła już 2:0, a świetną akcję całej drużyny wykończył Piotr Nowosielski. Broń mogła pójść za ciosem, ale Mariusz Marczak przegrał pojedynek z Wiśniewskim. Gospodarze nie rezygnowali, chcieli strzelić jak najwięcej bramek. W 74. minucie podwyższyli na 3:0 po trafieniu Skórnickiego. Omega mogła zdobyć w końcówce honorowego gola. Strzał Jakuba Rozwandowicza trafił jednak w słupek i mecz zakończył się wygraną Broni 3:0.

Broń Radom – Omega Kleszczów 3:0 (0:0)
Bramki: Wajih Bouchniba 47, Piotr Nowosielski 61, Mikołaj Skórnicki 74

Omega: Paweł Wiśniewski – Łucki, Krymarys ż, Słomian, Jacak – Zawodziński, Marciniak, Solecki, Rozwandowicz, Berg – Cukiernik (69′ Pędziwiatr).
Trener: Tomasz Jaworski