Polonia utarła nosa Startowi Brzeziny

Wielką niespodzianką zakończyło się spotkanie 15. kolejki łódzkiej klasy okręgowej pomiędzy Polonią Andrzejów a Startem Brzeziny. Gospodarze w ostatnim meczu w tym roku zdobyli pierwsze punkty. Andrzejowianie wygrali 2:0 (0:0) dzięki skutecznej grze w końcówce pojedynku. Spotkanie zostało rozegrane na stadionie Orła przy ulicy 6 sierpnia w Łodzi.

Mecz od samego początku nie był porywający. Oba zespoły nie potrafiły przeprowadzić żadnej składnej akcji i rzadko decydowały się na strzały z dystansu. Wielokrotnie poczynaniami piłkarzy rządził przypadek. Na pierwszą groźną sytuację musieliśmy poczekać do 35. minuty. Wtedy faulowany z prawej strony boiska tuż przy polu karnym został Tomasz Kaźmierczak. Pomocnik Startu zdecydował się na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego, a piłka poleciała minimalnie obok słupka. W pierwszej odsłonie wielu celnych strzałów, a tym bardziej bramek kibice nie zobaczyli.

Zupełnie inaczej wyglądała gra po przerwie. Do głosu z każdą chwilą zaczęli dochodzić gospodarze. W 52. minucie kąśliwy strzał oddał Kamil Gwadera, a wspaniałą interwencją popisał się Michał Jaworowski. Golkiper gości rozegrał bardzo dobre zawody wielokrotnie ratując swój zespół przed stratą gola. W 75. minucie po ostrej słownej sprzeczce z boiska wyrzucony został Krzysztof Orłowski i Konrad Sadowski. W przypadku tego pierwszego była to konsekwencja dwóch napomnień żółtą kartką. Bramkarz Startu skapitulował dopiero w końcówce. Najpierw w 84. minucie dał się zaskoczyć Tomaszowi Gajewskiemu, a pięć minut później Kamilowi Muszyńskiemu. Polonia tym samym zasłużenie wygrała 2:0 i sięgnęła po pierwsze punkty w tym sezonie.

Polonia Andrzejów – Start Brzeziny 2:0 (0:0)
Tomasz Gajewski 84, Kamil Muszyński 89

Polonia: Jarociński – Jarmoliński, Artur Polcyn, Sokół ż, Sierociński – Krajewski, Arkit, Sadowski cz 75′, Gwadera – Krzyżanek (73′ Jończyk), Pawlak (46′ Muszyński).

Start: Jaworowski – Poździej, Janowski, Grzywacz, Orłowski żż 75′ – Kaźmierczak, Lindner (60′ Przybylski), Surowiec, Szubert – Koperniak (46′ Bartłomiej Polcyn), Walczak (60′ Bernat).