Udany rewanż mistrzów Polski

Legia Warszawa zrewanżowała się drużynie PGE GKS Bełchatów za inauguracyjną letnią porażkę przy Łazienkowskiej. W spotkaniu 16. kolejki T-Mobile Ekstraklasy mistrzowie Polski wywieźli z Bełchatowa komplet punktów wygrywając 3:0 (2:0). Wynik spotkania otworzył w 33. minucie Jakub Kosecki.

Mroźny piątkowy wieczór nie okazał się szczęśliwy dla bełchatowian. Mistrzowie Polski przyjechali na Sportową z ogromną wolą rewanżu za porażkę z 1. kolejki i było to widać od pierwszego gwizdka Bartosza Frankowskiego z Torunia. W 16. minucie Legia stworzyła pierwszą świetną sytuację do zdobycia bramki. Strzał Michała Żyro przeleciał jednak minimalnie obok bramki Arkadiusza Malarza. Pięć minut później odpowiedzieli gospodarze. Paweł Komołow został jednak zablokowany w polu karnym przez defensorów mistrza Polski. Mecz się ożywił, a sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Wydawało się nawet, że to PGE GKS wyjdzie na prowadzenie, ale w 33. minucie po rzucie rożnym bramkę zdobyła Legia. Uczynił to strzałem głową Jakub Kosecki. Minutę przed przerwą Legia podwyższyła na 2:0. Świetne zagranie Guilherme dotarło do Ondreja Dudy, a Słowak nie mógł nie wykorzystać takiej sytuacji.

Legia ostatecznie zapewniła sobie wygraną na kwadrans przed końcem. Kolejny rzut rożny zamieniony został na trzeciego gola. Tym razem w roli egzekutora wystąpił Jakub Rzeźniczak. Bełchatowianie próbowali zmienić niekorzystny wynik, stworzyli nawet dwie dogodne sytuacje, ale Dušan Kuciak zachował ostatecznie czyste konto. PGE GKS rozpoczął więc rundę rewanżową sezonu zasadniczego T-Mobile Ekstraklasy od wyraźnej i zasłużonej porażki z mistrzem Polski.

PGE GKS Bełchatów – Legia Warszawa 0:3 (0:2)

PGE GKS Bełchatów: Malarz – Basta, Baranowski, Telichowski, Mójta – Szymański, Rachwał (82′ Baran) – Komołow (61′ Prokić), Poźniak (70′ Wacławczyk), Michał Mak – Ślusarski.