Gatta pokonała Czerwone Smoki

Cenne wyjazdowe zwycięstwo odnieśli piłkarze Gatty Active Zduńska Wola, którzy w meczu 11. kolejki Futsal Ekstraklasy pokonali Red Dragons Pniewy 3:0. Dwie bramki zdobył w tym meczu Daniel Krawczyk, a na listę strzelców wpisał się także Michał Marciniak. Wiadomo już, że na półmetku rozgrywek Gatta uplasuje się na drugim miejscu.

Krawczyk pokonał bramkarza Smoków dwukrotnie w pierwszej połowie, a na sześć minut przed końcem wynik spotkania ustalił Marciniak. W jedenastu meczach podopieczni trenerów Wojciecha Sopura i Marcina Stanisławskiego wywalczyli 23 punkty. Liderem półmetka jest Wisła Krakbet Kraków, która dziś (sobota – 13 grudnia) podejmie Gwiazdę Ruda Śląska. Niespodzianka w tym meczu jest mało możliwa, a to oznacza, że Gatta tracić będzie do lidera najprawdopodobniej trzy punkty. Runda rewanżowa rozgrywek rozpocznie się 24/25 stycznia, a pierwszy w 2015 roku mecz zduńskowolanie rozegrają z Gwiazdą Ruda Śląska.