Znakomity pierwszy kwadrans PGE GKS

Pewną wygraną PGE GKS Bełchatów zakończyło się sparingowe spotkanie z pierwszoligowym GKS Katowice. Podopieczni Kamila Kieresia wygrali aż 4:1 (3:1). Już po 16. minutach gospodarze, dla których był to ostatni sprawdzian przed zgrupowaniem w Turcji, prowadzili 3:0.

Prowadzenie dla PGE GKS uzyskał Kamil Wacławczyk (na zdjęciu), który już w 7. minucie pokonał Antonina Bucka. Cztery minuty później było już 2:0 po samobójczym trafieniu Adriana Frańczaka. Katowiczanie nie zdołali się jeszcze otrząsnąć po tym golu, a już przegrywali 0:3. Tym razem do właściwej siatki trafił Paweł Baranowski. Przed przerwą wynik pierwszej połowy ustalił z rzutu karnego Grzegorz Goncerz.

W drugiej połowie padła już tylko jedna bramka, którą zdobył Bartosz Ślusarski. Jeszcze w środę mamy poznać ostateczny skład kadry PGE GKS na zgrupowanie w tureckiej Antalyi.

PGE GKS Bełchatów – GKS Katowice 4:1 (3:1)
Bramki: Kamil Wacławczyk 7, samobójcza 11, Paweł Baranowski 16, Bartosz Ślusarski 58 – Grzegorz Goncerz 45-karny

PGE GKS (skład wyjściowy): Malarz – Basta, Flis, Baranowski, Mójta – Michał Mak, Komolov, Baran, Wacławczyk, Małkowski – Piech.

Źródło: gksbelchatow.com, GKS Katowice