Widzew lepszy od Brazylijczyków

Widzew Łódź od wygranej rozpoczął serię meczów sparingowych, które ma zaplanowane podczas zgrupowania w Turcji. Podopieczni Wojciecha Stawowego pokonali brazylijską drużynę z drugiej ligi stanu Sao Paulo 2:0 (0:0). Obie bramki padły w drugiej połowie spotkania. Zdobyli je Krystian Nowak i Dawid Kwiek.

Jak donosi widzewlodz.pl najciekawsze wydarzenia miały miejsce w ostatnich trzydziestu minutach. W 60 minucie w polu karnym faulował Julien Tadrowski, po czym sędzia bez wahania odgwizdał rzut karny, który obronił wprowadzony po przerwie Maciej Krakowiak. Pięć minut później analogiczna sytuacja, tyle że w drugą stronę. Jedenastkę pewnie wykorzystał Krystian Nowak. Pierwsza bramka piłkarzy Widzewa w 2015 roku stała się faktem. Do końca spotkania podopieczni Stawowego stworzyli kilka sytuacji, z których jedną na bramkę zamienił Dawid Kwiek. Poskutkowało to dwubramkowym zwycięstwem w pierwszym meczu rozgrywanym podczas obozu w Turcji.

Widzew Łódź – São Carlos FC 2:0 (0:0)
Bramki: Krystian Nowak 65, Dawid Kwiek 86

Widzew Łódź (I połowa): Hamzić – Wrzesiński, Tadrowski, Nowak, Brodziński – Rozwandowicz, Kasprzak, Nishi, Batrović, Rybicki – Kwiek.

(II połowa): Krakowiak – Tadrowski (61′ Nowak), Brodziński, Kasperkiewicz, Kozłowski – Mroziński, Zgarda, Kowal, Janiec, Kwiek – Lenkiewicz.

Źródło: widzewlodz.pl